Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXI Niedzielę Zwykłą – 25.08.2019 r.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w tym dniu odnowimy Akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej   

– we wtorek wspomnienie św. Moniki

– w środę wspomnienie św. Augustyna, bp i doktora Kocioła

– w czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Do pracy w naszej Wspólnocie Parafialnej został skierowany ks. Krzysztof Korba, oraz na praktykę miesięczną alumn Krzysztof Borys WSD w Krakowie. Otoczmy ich naszą życzliwością i modlitwą by dobrze im się pracowało w naszej parafii!

Po wakacyjnej przerwie od września zapraszamy na niedzielną Eucharystię do dolnego Kościoła o godz. 10:30 – rodziców z dziećmi przedszkolnymi, a o godz. 11:00 do górnego Kościoła – dzieci ze Szkoły Podstawowej.

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza 8 września na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie Pielgrzymki Drogą Krzyżową o godz. 9:00 przy kaplicy Piłata, o godz. 11:00 uroczysta Msza Święta w intencji rodzin i małżeństw naszej archidiecezji. Zapisy na pielgrzymkę do 2 września w zakrystii.

14 września na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne „Polska pod krzyżem”. Zapisy na wyjazd w niedzielę w sali nr 7 i 12, a w tygodniu w zakrystii. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej tego wydarzenia.  

Oaza młodzieżowa chce okazać księdzu Grzegorzowi wsparcie poprzez zrobienie wspólnego zdjęcia, gdzie wszyscy ułożymy się w napis dodający mu otuchy. Wszystkich chętnych do zrobienia zdjęcia prosimy o pozostanie 1 września po Mszy o 11:00 na placu przed Kościołem. Już bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Miłujcie się”, WPIS” „Olę i Jasia”, „Małego Gościa”. Nasz miesięcznik Ślad wyjątkowo będzie w sprzedaży dopiero 8 września.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Stanisława Moroz (lat 91)

+ Zbigniew Kolasa (lat 76)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…