Menu Zamknij

Ogłoszenia na XIX Niedzielę zwykłą – 11.08.2019 r.

  • Dziś po Mszy św. o godz. 17:00 Nowenna przed Uroczystością Wniebowzięcia NMP za przyczyną św. Maksymiliana.  
  • Przed ołtarzem św. Jana Chrzciciela wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoją gotowość do podjęcia dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy w tym roku do podjęcia tej ofiary w intencji członka rodziny, który trwa w tym nałogu.
  • Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

– w środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona naszej wspólnoty parafialnej. W tym dniu wieczorem, tak jak co roku, Msza święta o godz. 18.00 będzie nie w kościele, lecz przy kapliczce Matki Bożej na oś. Oświecenia (w miejscu gdzie rozpoczęła się tworzyć nasza parafia).

–  również w środę o 5.50 wyjazd pielgrzymki do Oświęcimia- Harmęży z placu przed kościołem.

– w czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze święte są jak w niedzielę.

– w sobotę święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej

  • Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę do Łagiewnik09.2019 (sobota). Przejazd jest zapewniony. Przy tej okazji zachęcamy do wstąpienia w szeregi wspólnoty rożańcowej, gdyż potrzeby modlitewne są ogromne. Więcej informacji i zapisać się można po mszy św. w zakrystii.
  • W każdy piątek z wyjątkiem pierwszego o godz. 18:00 w kancelarii parafialnej można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych dotyczących obrotu i wynajmu nieruchomości, sporządzaniu odpowiednich umów. Pani mecenas dziękujemy za pomoc i życzliwość.
  • Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Głos o. Pio” WPIS”.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Piotr Trzciński (lat 83)

+ Stanisława Goc (lat 72)

+ Barbara Szumniak (lat 59)

+ Władyslaw Włodarski ( lat 84)

+ Ludwik Orlewicz (lat 80)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…