Ogłoszenia na XVIII Niedzielę zwykłą – 4.08.2019 r.

• Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu
• Przed ołtarzem św. Jana Chrzciciela wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoją gotowość do podjęcia dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy w tym roku do podjęcia tej ofiary w intencji członka rodziny, który trwa w tym nałogu.
• Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Oświęcimia- Harmęży 14.08.2019. Zapisy dziś po mszach Św. w sali nr 12 i w środę po wieczornej Mszy św.
• Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu pątnicy z naszej Parafii wyruszają z ks. Michałem do Częstochowy. Po Mszy św. w zakrystii i u ks. Michała można składać intencje prosząc pielgrzymów o modlitwę. Otoczmy ich również naszymi modlitwami, by szczęśliwie dotarli do naszej Matki.
– w czwartek wspomnienie św. Dominika, prezbitera
– w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
– w sobotę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
• W poniedziałek rozpoczynamy 9 dniową Nowennę przed Uroczystością Wniebowzięcia NMP za przyczyną św. Maksymiliana. Nowenna będzie odmawiana w niedziele na Mszy św. o godz. 17:00 a w tygodniu podczas Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy do licznego udziału.
• W Środę o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny, o beatyfikację Sługi Bożego ks. Józefa Kurzeji i i Pauliny Jaricot (czytaj: Żariko)
O godz. 19:00 czuwanie modlitewne Żywego Różańca
• We wtorek od godz. 8:00 w kancelarii parafialnej można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Pani mecenas dziękujemy za życzliwość.
• W piątek o godz. 18:30 konferencja chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych w sali nr 8.
• Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Miłujcie się”, WPIS” „Olę i Jasia”, „Małego Gościa”. Jest już nowy numer Śladu.

• W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:
+ Zofia Bajorek (lat 87)
+ Jerzy Marcinkowski (lat 69)
+Maria Młynarczyk (lat 77)
+ Halina Karpierz (lat 73)