Menu Zamknij

Ogłoszenia na XVII Niedzielę Zwykłą – 28.07.2019 r.

Dziś po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy. Ofiary składane podczas poświęcenia zostaną przekazane na zakup pojazdów dla misjonarzy.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na sprzątanie kościoła

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek wspomnienie św. Marty

– w środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,

po Mszy św. o godz. 18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i do św. Michała Archanioła

– w czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła,

– z okazji I czwartku zapraszamy o godz. 15:00 na Mszę Świętą, Adorację Najświętszego Sakramentu, Różaniec. Będziemy się modlić o trzeźwość w naszej ojczyźnie, a także  w intencji kapłanów, nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

– z okazji I piątku, zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi od godz. 16.00 do 18:30.

– w pierwszą sobotę miesiąca Msza święta o godz. 7:30 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, oraz w intencji dzieci nienarodzonych. Po Mszy św. różaniec, na który zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci z kółka różańcowego i róże różańcowe. Od godz. 9:00 kapłani udadzą się do zgłoszonych chorych z Komunią Świętą.

Zaprasza na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 6-11 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę od jutra w Arce Pana w Bieńczycach.

Od czwartku zaczyna się sierpień miesiąc trzeźwości. Jak co roku zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji w intencji członka rodziny, który trwa w tym nałogu. Przed ołtarzem św. Jana Chrzciciela będzie wystawiona Księga Trzeźwości od najbliższej soboty (po Mszy św. o godz. 18.00) przez całą przyszłą niedzielę.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Miłujcie się”, WPIS” „Olę i Jasia”, „Małego Gościa”.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Henryk Samek (lat 75)

+ Barbara Sitarz (lat 87)

+ Zofia Kargol (lat 85)

+ Marian Sałaja (lat 76)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…