Menu Zamknij

Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Świętej – 16.06.2019 r.

 • Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 • W imieniu ks. Grzegorza dziękujemy z całego serca za złożone ofiary na jego rehabilitację. Zebrano 40 456,75 zł.
 • Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika;

– w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).

Spowiedź przed uroczystością w środę od godz. 17:00 do 18:30. Msze święte w Boże Ciało o godz.: 6:30; 8:00; 9:30; 11:00 (z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy); bezpośrednio po procesji (ok. godz. 14:00) oraz o godz. 17:00 i 19:00.

Zapraszamy dzieci: dziewczynki do sypania kwiatów oraz chłopców z dzwonkami. Przez cały tydzień, do czwartku włącznie, w ramach Oktawy Bożego Ciała, po Mszy św. o godz. 18.00 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.

– w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

 • We wtorek od godz. 8:00 w kancelarii parafialnej bezpłatne porady prawne. O 19:00 w dolnym kościele o ostatnia przed wakacjami adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Msze św. dla poszczególnych szkół:
  • Poniedziałek – SP 77 – godz. 9:00;
  • Środa – SP 85 – godz. 8:00; SP 126 – godz. 9:00; SP 130 – godz. 18:00.
 • Metropolita krakowski zaprasza na duchowe przygotowanie do Uroczystości Bożego Ciała. W dniach 16-19.06 w kościele św. Wojciecha na Rynku będzie trwała przez całą dobę modlitwa adoracyjna w intencji odnowy duchowej miasta, a w środę o godz. 19:00 przed Bazyliką Mariacką odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne zatytułowane: „Jestem dobry”. Serdecznie zapraszamy!
 • W sobotę 22.06 w parafii św. Brata Alberta o godz. 17:00 odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Szarbela i spotkanie z Raymondem Naderem, znanym świadkiem jego świętości.
 • W sobotę o godz. 19:00 Oaza Mistrzejowicka zaprasza na Koncert Bardów w sali nr 11. Będzie on próbą odczytania ponadczasowego dziedzictwa polskiej kultury. Gorąco zapraszamy!
 • W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek wspólnotę i fundację „Chleb życia”.
 • Są jeszcze wolne miejsca na samolotową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w listopadzie br. Wszystkie informacje są na stronie parafialnej, zapisy u ks. Rafała.
 • Dziś przy kaplicy św. Jana Chrzciciela można złożyć podpis pod projektem ustawy zakazującej propagowania m.in. w szkołach, mediach, służbie zdrowia demoralizacji i seksualizacji dzieci i młodzieży. Potrzebny jest dowód osobisty.
 • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Niedziela”, „Miłujcie się” (a w nim ciekawy artykuł pt. „Propagatorka aborcji przechodzi na stronę życia” – to poruszająca historia nawrócenia Abby Johnson, menedżerki organizacji aborcyjnej). Dla dzieci polecamy: „Olę i Jasia” oraz „Małego Gościa”. W kiosku można także kupić Psalmy, Ewangelie i Dzieje Apostolskie – nagrania na płycie.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Marek POŁUDNIAK (lat 60);

+ Andrzej DUDEK (lat 79).

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…