Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 09.06.2019 r.

Stowarzyszenie Niewidomych KOS dziękuje za złożone ofiary na terapię i rehabilitację osób niewidomych w wysokości 5 208 zł 95 gr.

Od dziś do Niedzieli Trójcy Świętej trwa w Polsce tydzień modlitw za Powołanych do Małżeństwa.W Kościele Księży Salwatorianów przy ul. Św. Jacka 16 codziennie o godz. 18:30 będzie sprawowana Eucharystia za powołanych do małżeństwa, będą też konferencje na temat narzeczeństwa, małżeństwa, relacji między kobietą a mężczyzną oraz modlitwy.

O godz. 18:00 zapraszamy na ostatni przed wakacjami Koncert Mistrzejowicki. W koncercie „Wszak Tyś jest niezmierzone dobro …” wystąpią Chór Męski „Lutnia Krakowska” i Chór „Harfa”.

O godz. 20:15 Duszpasterstwo Akademickie zaprasza do sali nr 11 na spotkanie z p. Barbarą Bubulą pt. „Świat mediów: IV czy I władza?”

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła, Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 15:00, 17:00, 19:00

– we wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła

– w środę wspomnienie bł. męczenników Piotra Dańkowskiego prezbitera i Towarzyszy

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana

– w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, bp i męczennika

– w sobotę Dzień Chorych. Spowiedź dla nich od godz. 9:30, o godz. 10:00 Msza św. z sakramentem namaszczenia w dolnym kościele. Prosimy rodziny, sąsiadów, znajomych o pomoc w transporcie osób chorych na Mszę św. Po Mszy św. Zespół Charytatywny zaprasza na herbatę i ciasto.

W poniedziałek o godz. 17.00 Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski w kolejnym roku formacji i pracy Bractwa Trzeźwości im. św. Maksymiliana.

We wtorek wyjazd Pielgrzymów do Rzymu, nadanie bagaży przy kościele o godz. 3:45 wyjazd o 4:00.

W czwartek o godz. 18:00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.

W piątek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św., procesję i nabożeństwo do św. Maksymiliana – patrona naszej Parafii.

Konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 18:30 w sali nr 8

W sobotę 15 czerwca zapraszamy o godz. 11:00 na Maltańską Mszę św. z ks. abp Markiem Jędraszewskim

W najbliższą sobotę i niedzielę 15 i 16 czerwca odbędzie się 38 Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę w intencji trzeźwości i odnowy moralnej Polskiego Narodu. Program pielgrzymki – w gablocie Bractwa. Dojazd indywidualny.

16 czerwca możemy wziąć udział w VII Marszu dla Życia i Rodziny. Marsz wyruszy o godz. 10:00 z Placu Matejki. Po zakończeniu Marszu Piknik Rodzinny w Parku Jordana.

W przyszłą niedzielę w kaplicy św. Jana Chrzciciela możemy składać podpisy pod projektem ustawy „Stop pedofilii”, który zakazuje propagowania m.in. w szkołach, mediach, służbie zdrowia demoralizacji i seksualizacji dzieci i młodzieży. Do złożenia podpisu potrzebny jest dowód osobisty.

Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 14 lipca wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę do Częstochowy. Zgłoszenia prosimy przesyłać pod nr tel. 507 214 522

Są jeszcze wolne miejsca na samolotową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Termin pielgrzymki to 4-11.11.2019 r.  Wszystkie informacje są na stronie parafialnej. Zapisy u ks. Rafała.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”, „Ola i Jaś”, „W naszej rodzinie”, jest jeszcze parafialny miesięcznik „Ślad”.

Ksiądz Grzegorz wraca pomału do sił, upłynie jeszcze trochę czasu zanim do nas wróci, dlatego możemy dziś wesprzeć materialnie Jego rehabilitację ofiarami do puszek po każdej Mszy Świętej. Z serca dziękujemy wszystkim Wolontariuszom za przeprowadzenie akcji i Wam za ofiarność.

+ Mieczysław Olszak (lat 82)

+ Bronisław Koczot (lat 81)

+ Irena Trzcińska (lat 96)

+ Ewa Adamek (lat 45)