Menu Zamknij

Ogłoszenia na Niedzielę Dobrego Pasterza – 12.05.2019 r.

W Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy cały tydzień modlitw o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Z tej racji głosi dziś Słowo Boże nasz gość o. Julian Różycki dominikanin, misjonarz z Japonii i Ukrainy.  

Hospicjum św. Łazarza dziękuje wszystkim ofiarodawcom za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary w wysokości 16 647zł 47 gr.

Dziś po Mszach św. w sali nr 12 można zapisać się do Żywego Różańca i na pielgrzymki, a o godz. 18:00 zapraszamy do dolnego kościoła na Koncert Mistrzejowicki. W koncercie „UBI CARITAS” wystąpią Chór i Orkiestra Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00, a na os. Oświecenia przy kapliczce o godz. 19:15.

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek święto św. Macieja, apostoła

– w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika

– w przyszłą niedzielę o godz. 11:00 Uroczystość I Komunii Św. dla uczniów ze SP 130 (spowiedź dla dzieci I komunijnych oraz ich rodzin w sobotę o godz. 9:00).

W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo majowe połączone
z nabożeństwem do MB Fatimskiej.  

We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić za dzieci podejmujące przyrzeczenia pierwszokomunijne, aby wytrwały w abstynencji. Po Mszy św. procesja i nabożeństwo do św. Maksymiliana – patrona naszej Parafii. Po nabożeństwie spotkanie formacyjne Bractwa Trzeźwości w sali nr. 9.   

Wspólnota „Przemienienia” Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w środę o godz. 19:00 do dolnego kościoła na Mszę św. wspólnotową.

W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji: o uzdrowienie duszy i ciała. Mszy św. będzie przewodniczył o. Antonello Cadeddu. Po Mszy św. nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

W piątek pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do Radecznicy, Krasnobrodu i Zamościa. Wyjazd spod Kościoła o godz. 7:00.

W niedzielę 19.05 przedstawiciele Wspólnot parafialnych będą zbierali ofiary na sprzątanie naszej świątyni.

Małopolski Klub Rekreacji i Turystyki Konnej w Krakowie zaprasza 19.05 od godz. 11:00 do 17:00 na darmowe zabawy integracyjne; dzieci, osoby niepełnosprawne i całe rodziny do Parku Pałacowego Domu Pomocy Społecznej w Izdebniku koło Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie organizatora www.21pun.org

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”, „Ola i Jaś”, „Miłujcie się”, „WPIS”.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Wanda Augustyniak (lat 79)

+ Wiktoria Kowalik (lat 98)

+ Piotr Haładus (lat 29)

+ Jan Zieliński (lat 74)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …