Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocną – 05.05.2019 r.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Możemy wesprzeć ofiarą do puszek Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

W sali nr 12 w godz. od 18:00-19:00 Rafał przyjmuje ostatnią wpłatę na pielgrzymkę do Włoch. Zwolniło się 1 miejsce, na pielgrzymkę.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00. Nabożeństwo majowe przy kapliczce na os. Oświecenia o godz. 19:15.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

– w środę Uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej

– ks. abp Marek Jędraszewski zaprasza w przyszłą niedzielę do wzięcia udziału w procesji św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę o godz. 9:00.

– w przyszłą niedzielę o godz. 11:00 Uroczystość I Komunii Św. dla uczniów ze SP 126. (spowiedź dla dzieci I komunijnych ze SP 126 oraz ich rodzin w sobotę o godz. 9:00)

W poniedziałek o godz. 19:00 w górnym kościele spotkanie modlitewne Żywego Różańca

We wtorek można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych w kancelarii od godz. 8:00. Pani mecenas dziękujemy za życzliwość.

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

Wspólnota „Przemienienia” Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w środę o godz. 19:00 do dolnego kościoła na modlitwę wspólnotową i dzielenie się Słowem Bożym

W piątek o godz. 18:00 zapraszamy do kościoła św. Marka Ewangelisty w Krakowie na spotkanie z bł. Michałem Giedroyciem

Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę do Budapesztu i Mediugorje na początku lipca. Oraz na ogólnopolską pielgrzymkę Żywego Różańca 1.06 tj. sobota do Częstochowy. Więcej informacji i zapisy w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. i w środę po nowennie w sali nr 12. Przy tej okazji zapraszamy do zapisania się do Żywego Różańca i podjęcia wspólnotowej modlitwy.

Zapraszamy na Koncert Mistrzejowicki, który odbędzie się w niedzielę 12 maja o godz. 18.00 w dolnym kościele. W koncercie ” UBI CARITAS” wystąpią Chór i Orkiestra Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”, „Ola i Jaś”, „Miłujcie się”, „WPIS”, „Mały Gość”, „Głos o. Pio”, jest także nowy numer parafialnego „Śladu” a w nim: o św. Michale Archaniele, który nawiedzi naszą parafię, o myślach św. Pawła Apostoła, o znalezionej nadziei w piekle ulicy, o tolerancji, jest modlitwa do św. Charbela, a także jest kolejny list z Timor placówki, którą wspieramy materialnie z ofiar, które składacie za ślad.

+ Józef Rosiński (lat 81)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …