Menu Zamknij

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 20.04.2019 r.

„Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał”. Niech to Chrystusowe Zmartwychwstanie każdego dnia przypomina nam wszystkim, że Prawda ma moc zwyciężania kłamstwa, a Dobro jest silniejsze od zła.

Życzymy wam drodzy parafianie siły do zmagania się z codziennością. Wiary, która przenosi góry. Nadziei wśród przeciwności losu. Miłości zwyciężającej gniew i zniechęcenie. Życzymy cierpliwości i wytrwałości, aby Wasze życie zrodziło wiele dobrych i szlachetnych owoców w waszym życiu i życiu waszych bliskich.  

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Triduum Paschalnego. Lektorom i ministrantom za oprawę liturgiczną. Chórowi młodzieżowemu i Panom organistom za oprawę muzyczną. Siostrze Grażynie i tym którzy jej pomagali za przygotowanie ciemnicy, Bożego grobu i wystroju świątyni. Porządkowym podczas Drogi Krzyżowej, Maltańskiej Służbie Medycznej, Grupom Parafialnym za czuwanie. Bóg zapłać za ofiary, które złożyliście na kwiaty i wystrój naszej świątyni, za dary dla potrzebujących. Dziękujemy siostrze Zofii i wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu i dostarczeniu darów do potrzebujących. A przede wszystkim dziękujemy Wam za Waszą obecność i modlitwę.  

Z kalendarza liturgicznego:

jutro Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień świąt, Msze św. są jak w niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie.

przez cały tydzień Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00

z racji Oktawy Wielkanocnej w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych   

przyszła niedziela to Niedziela Bożego Miłosierdzia. Suma odpustowa
w Sanktuarium w Łagiewnikach o godz. 10:00.

W czwartek o godz. 18:00 Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała. Mszę św.  odprawi
o. Marcin Ciechanowski OSPPE. Po mszy św. nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie
i uwolnienie.

Możemy włączyć się w ogólnoeuropejską akcję odbudowy katedry Notre-Dame. Więcej informacji na stronie Konferencji Episkopatu Polski

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Genowefa Murzyn (lat 85)

+ Wiktor Kociura (lat 76)

+ Zbigniew Myśliński (lat 71)

+ Stefan Stryszowski (lat 82)

+ Kazimierz Batko (lat 95)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …