Menu Zamknij

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu – 07.04.2019 r.

 • Amatorska grupa Teatralna Trzy Pokolenia zaprasza dziś po Mszy św. o godz. 12:00 i 18:00, w sobotę (13.04) o godz. 16:00 do dolnego kościoła na przedstawienie pt. „Świadkowie Męki Chrystusa”.
 • Zapraszamy do uczestniczenia w Akademickiej Drodze Krzyżowej która zaczyna się dziś o godz. 20:30 w Kościele św. Anny, a zakończy pod Oknem Papieskim.  
 • Dziś w sali nr 12 od godz. 19:00 do 20:00 ks. Rafał przyjmuje 3 wpłatę na pielgrzymkę do Włoch.   
 • Koło Przyjaciół Radia Maryja przyjmuje w każdą niedzielę do końca kwietnia w godz. od 9:00 – 11:00 w sali nr 7 druki PIT celem przekazania 1% na Fundację Nasza Przyszłość.

Z kalendarza liturgicznego:

w piątek Droga Krzyżowa:

dla dzieci szkolnych o godz.: 16:00

dla dorosłych o godz.: 8:00 i 17:00

dla młodzieży i studentów o godz.: 18:30

 • W przyszłą niedzielę o godz. 9:30 Msza św. z Litanią do św. Maksymiliana.

Uroczyste błogosławieństwo palm i procesja z palmami o godz. 11:00 (gromadzimy się przy pomniku JPII).

O godz. 18:00 zapraszamy na Koncert Mistrzejowicki w programie „Gdy żyjesz nadzieją” wystąpi Janusz Saługa z zespołem.

O godz. 20:00 w dolnym kościele rozpoczynają się Rekolekcje Akademickie, które poprowadzi ks. Krzysztof Porosło. Serdecznie zapraszamy absolwentów, studentów i młodzież.   

 • W kościele są wystawione puszki, do których można składać ofiary na dekorację i kwiaty do ciemnicy i Bożego Grobu. Bóg zapłać za te ofiary.
 • W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej
 • We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o trzeźwość w rodzinach naszej parafii i ojczyzny. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w sali nr 9 dla członków Bractwa Trzeźwości. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich.
 • Ks. Michał zaprasza we wtorek na nabożeństwo pokutne o godz. 19:00. Po nabożeństwie Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania u Niego ze sakramentu spowiedzi do godz. 22:00.
 • Odnowa w Duchu Św. zaprasza w środę na modlitwę wspólnotową i dzielenie się Słowem Bożym.
 • Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Cieszyna 11 kwietnia tj. w czwartek o godz. 13:45
 • W czwartek o godz. 18:30 w dolnym kościele spotkanie formacyjne Arcybractwa NSPJ
 • Dialogi z abp. M. Jędraszewskim w Kolegiacie św. Anny w czwartek o godz. 20:15. Temat dialogów: „Jak rozumieć ubóstwo we właściwy sposób?
 • W piątek zapraszamy do kościoła św. Marka na spotkanie z bł. Michałem Giedroyciem. Spotkanie rozpoczyna się konferencją o godz. 18:00 po konferencji Msza św.  
 • Żywy Różaniec zaprasza w sobotę na godz. 18:00 na Msze św. w intencji papieża Franciszka i seniora Benedykta. Spowiedź od godz. 17:00
 • Zapraszamy do uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyruszy 12 kwietnia po Mszy o godzinie 20:00 Uczestnicy w ciszy i modlitwie przez całą noc rozważają stacje Drogi Krzyżowej. Z Mistrzejowic wychodzi 7 tras. Więcej informacji na www.edk.org.pl oraz na Facebooku EDK – Mistrzejowic.
 • III Liceum Ogólnokształcące na os. Wysokie 6 zaprasza 13 kwietnia od godz. 9:00 do 13:00 na Dzień Otwarty Szkoły.
 • Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia, Duszpasterstwo Rodzin i Zgromadzenie Sióstr Jadwiżanek w dniach od 30.04 do 3.05 organizują Rekolekcje dla rodziców, którzy są w żałobie po śmierci dziecka. Więcej informacji na stronie parafialnej i w gablotach.
 • Zespół Charytatywny prowadzi wiele akcji mających na celu pozyskiwanie środków na pomoc najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Pomagamy ludziom żyjącym na skraju ubóstwa, ludziom starszym, schorowanym, dotkniętym ciężkimi chorobami i oczekującymi na operacje, niepełnosprawnym, rodzinom wielodzietnym i samotnym rodzicom. Jedną z takich akcji charytatywnych jest rozprowadzanie palm w Niedzielę Palmową. 14 kwietnia br. w Niedzielę Palmową Zespół Charytatywny z wolontariuszami ze Szkół Podstawowych nr.: 77, 85, 126, i 130, będzie rozprowadzał przed kościołem palmy. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian do wsparcia tego dzieła pomocy potrzebującym, przez nabycie palm u nas!
 • W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty, niezwlekania na ostatnią chwilę, by uniknąć stania w kolejkach i niepotrzebnych nerwów. Spowiadamy codziennie podczas Mszy św.  6:30, 7:00, 7:30 i 18:00
 • Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”, „Ola i Jaś”, „WPIS”, „W naszej Rodzinie”, Zachęcamy do zakupienia nowego numeru „Śladu”, w którym przeczytamy: kiedy spowiadamy przed Świętami, obchody Wielkiego Tygodnia, Myśli św. Pawła Apostoła, List z Timor placówki, która wspieramy, komentarze do Ewangelii, artykuł dla rodziców pt. „Żywy ślad”, łamigłówki z nagrodami.       
 • W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Jan Knap (lat 95)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …