Menu Zamknij

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu – 24.03.2019

 • Dzisiejsza składka przeznaczona jest na dzieła misyjne.
 • Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na sprzątanie kościoła.

    Z kalendarza liturgicznego:

    – w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. Msza św. z Obrzędem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będzie o godz. 15:00 i 18:00. Deklaracje można odebrać z zakrystii. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego pięknego dzieła Obrony Życia.         

    – w piątek Droga Krzyżowa:

    dla dzieci szkolnych o godz.: 16:00

    dla dorosłych o godz.: 8:00 i 17:00

    dla młodzieży i studentów o godz.: 18:30

    – w Niedziele Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00

 • W kościele są wystawione puszki, do których można składać ofiary na dekorację i kwiaty do ciemnicy i Bożego Grobu. Bóg zapłać za te ofiary.
 • W poniedziałek podczas Mszy św.  o godz. 18.00 będziemy się modlić o trzeźwość w rodzinach naszej parafii i ojczyzny. Po Mszy św. spotkanie na temat choroby alkoholowej – w sali nr 9 – dla członków Bractwa Trzeźwości i osób zainteresowanych. Spotkania są otwarte – serdecznie zapraszamy.
 • We wtorek od godz. 8:00 w kancelarii parafialnej istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych. Pani mecenas dziękujemy za życzliwość i pomoc.  
 • Oaza wraz z ks. Michałem zaprasza na wtorkową Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 19:00 – 20:00 do dolnego kościoła.
 • W czwartek zapraszamy o godz. 18:00 na Mszę św. w intencji o Uzdrowienie Duszy i Ciała.
 • W dniach 29 i 30 marca nasza parafia weźmie udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności organizowanej przez Caritas- Polska. Zbiórka będzie przeprowadzona w następujących sklepach: Biedronka- os. Bohaterów Września, Biedronka – os. Oświecenia, ZIKO –os. Piastów, Lewiatan – os Złotego Wieku 19/20, Lewiatan- os. Złotego Wieku 14, Lewiatan- os. Tysiąclecia 15, Moje Auchan- os. Tysiąclecia.
 • Amatorska Grupa Teatralna „Trzy Pokolenia” zaprasza w sobotę 30 marca o godz. 19:00 do dolnego kościoła na przedstawienie słowno-muzyczne pt. „Świadkowie Męki Chrystusa”. Więcej informacji i terminów spektakli na plakatach i stronie parafialnej.
 • 30 marca br. o godzinie 19.00 w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego (os. Na Wzgórzach 1a) odbędzie się Koncert Pasyjny z cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich. Wystąpią soliści i instrumentaliści oraz Chór Polskiego Radia. Wstęp wolny!
 • Oaza zaprasza w niedziele 31 marca na przedstawienie: „Król wschodzącego słońca”. Przedstawienie odbędzie się w dolnym kościele po Mszach o godz. 8:00; 11:00; 13:00; 17:00     
 • Jeżeli jest ktoś jeszcze chętny na Misterium Meki Pańskiej 11 kwietnia tj. w czwartek to zapraszam do zakrystii
 • Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza na pielgrzymkę w dniach 17-18 maja 2019 r. do Krasnobrodu oraz Radecznicy, miejsc objawień św. Antoniego w Polsce. W czasie naszej pielgrzymki odwiedzimy także Zamość zwany Padwą północy. Więcej informacji i zapisy dziś po każdej Mszy św. i w środę po nowennie w sali nr 12 lub u ks. Przemysława.   
 • Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące na os. Piastów 34 zaprasza na Dzień Otwarty w sobotę 30 marca w godz. 11:00-16:00  
 • Specjalna Szkoła Podstawowa oraz Szkoła Przysposabiająca do Pracy przy ulicy Ułanów 25 w Krakowie. Zapraszają na dni otwarte więcej informacji na plakatach i stronie szkoły.    
 • Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”, „Ola i Jaś”, „Mały Gość”.  W kiosku można nabyć książkę pt. „Kwiatki księdza Dolindo”.    
 • Rekolekcje w naszej Parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu od 31 marca do 3 kwietnia. Więcej informacji na stronie parafii, plakatach i ulotkach przy drzwiach wejściowych do Kościoła. Rekolekcje dla dorosłych prowadzi o. Erwin Ceklarz, dla dzieci i młodzieży prowadzi nasz ks. Kamil.   
 • W przyszłą niedzielę miód z Podobina.  
 • W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

    + Franciszek Wróblewski (lat 98)

    + Krzysztofa Florek (lat 90)

    + Eugeniusz Niedbalec (lat 76)

    + Władysław Węglewski (lat 68)

    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …