Menu Zamknij

Ogłoszenia na VIII Niedzielę Zwykłą – 03.03.2019 r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 52 TYDZIEŃ MODLITW o TRZEŹWOŚĆ NARODU. Prosimy parafian i wszystkie wspólnoty o liczne uczestnictwo w tym tygodniu w codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do soboty adoracja odbywać się będzie po Mszy św. o godzinie 15:00 w dolnym kościele. W piątek – 8 marca o godz. 17:00 – zamiast adoracji Droga Krzyżowa w górnym kościele. Szczegółowy program adoracji – w gablocie Bractwa Trzeźwości (po prawej stronie głównego wejścia do kościoła).

Ojciec Robert dziękuje za złożone ofiary na Ukraińskie seminarium. Złożyliście ofiary w kwocie 24,383 zł 70 gr, 25 euro, 15 funtów, 1 dolar  

Z kalendarza liturgicznego:

 z poniedziałek święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej  

Od godz. 17:00 – spowiedź przed bierzmowaniem dla klas III Gimnazjum, rodziców i rodziny,

18:00 Msza św.

18:30 próba przed bierzmowaniem,

– we wtorek od godz. 17:00 – spowiedź przed bierzmowaniem dla klas 8, rodziców i rodziny,

18:00 Msza św.

18:30 próba przed bierzmowaniem

 – W piątek o godz. 18:00 Msza św. dla młodzieży bierzmowanej i ich rodziców, rodzice przekażą młodzieży krzyże symbol naszej wiary.

 – w środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu, który trwa od Środy Popielcowej do Mszy Wieczerzy Pańskiej. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w naszej parafii są o godz.  6:30, 8:00, 9:30, 15:00 górny kościół, 17:00 i 19:00.

W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich ochrzczonych od 18 do 60 roku życia post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i trzy posiłki w ciągu dnia (2 lekkie i 1 do syta). Natomiast pozostałych wiernych w tym dniu obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.  

w piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci szkolnych o godz. 16:00

                                                dla dorosłych o godz. 8:00 i 17:00

                                                dla młodzieży i studentów o godz. 18:30

Od soboty do poniedziałku nasza parafia będzie przeżywała wizytację kanoniczną. Podczas wizytacji nasza młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania, którego udzieli bp Damian Muskus

We wtorek można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych w kancelarii od godz. 8:00

Spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej we wtorek wyjątkowo o godz. 16.30. ks. Rafał prosi o dokonywanie wpłat na Misterium w Cieszynie. Zostało 6 biletów. Są jeszcze wolne miejsca na Misterium do Myślenic.

W Środę Popielcową o godz. 16:15 Różaniec w intencji Ojczyzny, nie ma spotkania modlitewnego w tym dniu Odnowy w Duchu św.

Duszpasterstwo Ludzi Pracy zaprasza w czwartek o godz. 18:00 na uroczystą Mszę Św. w 26 r. śm. Ks. Kazimierza Jancarza. Po Mszy św. procesja do tablicy pamiątkowej, złożenie wiązanek i zapalenie zniczy.

Konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych w piątek o godz. 18:30 w sali nr 8

Wspólnota Odrodzenie zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne z o. Leon Knabitem. Rekolekcje zaczynają się w piątek o godz. 19:00, w sobotę i w niedzielę nauka i Msza o godz. 12:00 w dolnym kościele.

W przyszłą niedzielę (10.03) o godz.: 11.00 poświęcenie książeczek dzieciom I komunijnym

Dzień otwarty Samorządowego Przedszkola nr 125, na os. Tysiąclecia 12 w sobotę 9 marca od godz. 9:00-13:00.

Samorządowe Przedszkole 148 mieszczące się przy Kościele informuje, że od 1 marca rozpoczęły się zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2019/20. Dni otwarte placówki 5 i 19 marca w godz. Od 13:30 do 14:30

Bractwo Trzeźwości organizuje pielgrzymkę do Oświęcimia. Wyjazd w sobotę 23 marca o godz. 8:00 z placu przed kościołem. Koszt przejazdu 22 zł. Zapisy wraz z wpłatą za przejazd w zakrystii. Ze względów organizacyjnych prosimy o niezwlekanie z zapisem.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”, „Ola i Jaś”, „Miłujcie się”, „WPIS”, „Mały Gość”, „Głos o. Pio”, jest także nowy numer parafialnego „Śladu” a w nim o cudzie Róż Różańca Rodziców, Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, Komentarze do niedzielnych Ewangelii, o postnej ascezie.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Bartłomiej Godzisz (lat 35)

+ Janusz Wilkosz (lat 56)

+ Edward Francuz (lat 78)

+ Irena Zając (lat 64)

+ Stanisław Chmiel (lat 83) 

+ Zofia Pietrzyk (lat 67)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

Program wizytacji parafii

przez bp Damiana Muskusa

(9-11.03.2019 r)

W sobotę wyjątkowo Msza św. o godz. 17:00 z obrzędem udzielenia Sakramentu Bierzmowania dla klas III Gimnazjum,

W niedzielę (10.03) po Mszy św. o godz. 8:00 – Spotkanie ze Wspólnotami Dorosłych – Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej, Straż Honorowa NSPJ, Zespół Charytatywny, Radio Maryja, Bractwo Trzeźwości, Odnowa w Duchu Św., Neokatechumenat, itd.

Po Mszy św. o godz. 11:00 – Spotkanie ze wspólnotami dzieci i młodzieży: Ministranci, Lektorzy, Oaza Dzieci Bożych, Oaza Młodzieżowa, Schola dzieci

Wyjątkowo z powodu wizytacji w przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz.: 15:30 przez kolejne niedziele o godz.: 16:00.

O 17:00 – Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas VIII

O 19:00 – Msza Święta dla młodzieży akademickiej, po Mszy św. spotkanie z Młodzieżą Akademicką, i ze Szkół Średnich