Menu Zamknij

Ogłoszenia na V Niedzielę Zwykłą – 10.02.2019 r.

W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Pragniemy podziękować wszystkim rodzinom i parafianom, z którymi mogliśmy się spotkać. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary. Część z tych ofiar księża przekazują jak co roku na potrzeby diecezji, na Uniwersytet Papieski w Krakowie, na tzw. Bratnią Pomoc, czyli fundusz emerytalny dla starszych księży oraz Misje. W intencji osób i rodzin, które odwiedziliśmy będziemy się modlić w czasie nowenny i Mszy św. w najbliższą środę o godz. 18:00.

Dziś od godz. 16:30 do 17:30 ks. Rafał przyjmuje 2 ratę na pielgrzymkę do Włoch w sali nr. 12.

Dziś o godz. 18:00 zapraszamy do dolnego kościoła na Koncert Mistrzejowicki. Wystąpi zespół NORO LIM, a w programie „Jesteś który jesteś” opartym na Modlitwie Pańskiej.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, a także Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o chorych i cierpiących.  

w czwartek święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o trzeźwość w rodzinach naszej parafii i Ojczyzny. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w sali nr 9 dla członków Bractwa Trzeźwości i wszystkich, którym droga jest trzeźwość.

Oaza wraz z ks. Michałem zaprasza na wtorkową Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 19:00 – 20:00 do dolnego kościoła.

Wspólnota „Przemienienia” Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w środę o godz. 19:00 do dolnego kościoła na modlitwę wspólnotową i dzielenie się Słowem Bożym w grupach.

W czwartek zapraszamy o godz. 18:00 na Mszę św. i nabożeństwo ku czci św. Maksymiliana M. Kolbego. Niech nasz patron wyprasza dla każdego z nas potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.

Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza w czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 do dolnego kościoła na spotkanie formacyjne.

W każdy drugi piątek miesiąca od lutego do maja zapraszamy do kościoła św. Marka Ewangelisty w Krakowie na spotkanie z bł. Michałem Giedroyciem, zakrystianem z kościoła św. Marka. O godz. 18:00 konferencja przybliżająca jego postać i duchowość, o godz. 18:30 Eucharystia z błogosławieństwem relikwiami błogosławionego.

W niedzielę 17 lutego po Mszach św. kwestować będą siostry sercanki, które prowadzą w Krakowie bursę dla dziewcząt. Już dziś w imieniu sióstr dziękujemy wam za wsparcie tego celu.

Ks. proboszcz zaprasza na spotkanie duszpasterskie Radę Parafialną w niedzielę 17.02 o godz. 16:00

Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 77 na os. Złotego Wieku 36 zaprasza rodziców i dzieci zainteresowane nauką w klasie pierwszej oraz w klasach starszych na Dni Otwarte, które odbędą się 14 lutego i 23 marca. Więcej informacji na stronie szkoły i plakatach.

W przyszłą niedzielę możliwość zakupienia miodu z Podobina.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”, „Ola i Jaś”, „Miłujcie się”, jest jeszcze parafialny miesięcznik „Ślad”.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Jacek PTASZNIK (lat 60)

+ Zenon MIŚ (lat 85)

+ Natalia WOŹNICA (lat 91)

+ Andrzej DĄBROWSKI (lat 61)

+ Mieczysław SARAPATA (lat 70)

+ Józef SOCHACKI (lat 80)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …