Ogłoszenia na III Niedzielę Zwykłą – 27.01.2019 r.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na sprzątanie naszego Kościoła.

Stowarzyszenie „Odrodzenie” zaprasza dziś na Mszę św. o godz. 16:00 do Dolnego Kościoła, by uczcić wspólnie z o. Leona Knabitem jego 65 rocznicę święceń kapłańskich. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie
w bunkrze.

Młodzież z naszej parafii zaprasza dziś o godz. 18:00 do dolnego kościoła na koncert kolęd połączony ze wspólnym kolędowaniem.

Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera
i doktora Kościoła

– w czwartek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

– w piątek – pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi od godz. 15.00 do 18:30.

– w sobotę – święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej),

Msze Święte w tym dniu są o godz.: 6:30, 8:00, 9:30, 15:00, 17:00, 19:00.

O godz. 8:00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP oraz w intencji dzieci poczętych. Po Mszy Św. Różaniec, na który zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci z Kółka Różańcowego. Podczas każdej Mszy Św. obrzęd poświęcenia świec chrzcielnych (tzw. gromnic).

Od godz. 10.30 kapłani udadzą się do zgłoszonych chorych z Komunią świętą

W czwartek po Mszy św. o godz. 15:00 w dolnym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do służby w Kościele. Okazja do spowiedzi przed I piątkiem od godz. 17:00
w górnym kościele.

Abp Marek Jędraszewski zaprasza na „Dialogi” do Kolegiaty św. Anny. Spotkanie odbędzie się 31 stycznia tj. w czwartek o godz. 20:15. Temat spotkania brzmi: „Modlę się i nic. Czy Bóg śpi”.

W sobotę 2 lutego obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Siostrom Służebniczkom posługującym w naszej parafii, życzymy z tej okazji Błogosławieństwa Bożego i potrzebnych łask w realizacji swojego powołania. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

W sobotę 2 lutego zapraszamy także o godz. 18:00 na Koncert Kolęd, który poprowadzi dla nas Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Nowej Hucie.

Wspólnota „Magnificat” z Węgrzc zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary w każdą środę od 30.01 do 27.03.2019 r., szczegółowe informacje na plakacie.

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla klas VI rozpocznie się od 4 lutego.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”, „Ola i Jaś”, „Mały Gość”.

+ Weronika ŁASZKIEWICZ (lat 76)

+ Zuzanna MAGIERA (lat 72)

+ Beata KĄCKA (lat 44)

+ Andrzej MAJEWSKI (lat 49)