Menu Zamknij

Ogłoszenia Duszpasterskie 06.01.2019 r.

 • Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli).
 • Wolontariusze przy wyjściach z kościoła rozprowadzają kadzidło. Dochód z kadzidła jest przeznaczony na zakup aparatu dla dziecka z naszej parafii, które nie mówi, aby mogło nawiązać kontakt z otoczeniem.
 • Zapraszamy na Jasełka do dolnego kościoła dzisiaj o godz. 14:00. Po Jasełkach zapraszamy na opłatek Wspólnoty parafialne.

 • W poniedziałek o godz. 19:00 Msza święta dla Wspólnoty Żywego Różańca.

 • We wtorek przypada 125 rocznica urodzin naszego Patrona – św. Maksymiliana Marii Kolbe. Heroiczny akt Ojca Maksymiliana był bez wątpienia darem Bożego Ducha, który daje nam moc do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem oraz do mężnego wyznawania imienia Chrystusa (por. KKK 1303). Śmierć, jaką ojciec Maksymilian poniósł w bunkrze głodowym pozostanie dla każdego pokolenia chrześcijan czytelnym znakiem braterskiej miłości, objawieniem miłującego oblicza Kościoła i zachętą do uwielbiania Boga, od którego pochodzi łaska męczeństwa.

 • W czwartek po Mszy świętej o godz. 18:00 spotkanie kolędowe Wspólnoty Arcybractwa NSPJ na które zapraszamy wszystkich chcących i lubiących śpiewem chwalić Boga.

 • W czwartek o godz. 20:30 w kolegiacie św. Anny w Krakowie odbędzie się opłatek i kolędowanie dla studentów miasta Krakowa. Zachęcamy do udziału w tym spotkaniu młodzież z naszej parafii.

 • Zapisy do sakramentu bierzmowania uczniów klas VI na 1 stopień przyjmujemy od jutra do piątku w kancelarii parafialnej.

 • Wyjazd na jasełka do Cieszyna będzie miał miejsce w przyszłą niedzielę z parkingu przed kościołem o godz. 12:15.

 • W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 18:00 na kolędowy Koncert Mistrzejowicki „Radujcie się z nami” – który poprowadzą Lidia Jazgar i Ryszard Brączek. ”

 • Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”, „Olę i Jasia” oraz parafialny numer „Śladu” w którym przeczytamy: o Matce Bożej rozwiązującej węzły, o dwóch najpiękniejszych słowach na ziemi Mama i Tata, jest list od siostry Joanny Goik, która pracuje w Timor Wschodni w placówce, którą wspieramy ofiarami ze sprzedaży śladu, są też nowe krzyżówki z cennymi nagrodami tym razem są to całodniowe wejściówki do Aquaparku.

 • W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:
  +Józef LIPOWIECKI, +Anastazja SZANDROWSKA, +Anna JAROSZEK, +Marian WIKAR, +Władysław BIAŁOWĄS, +Stanisław WOŁKANOWSKI, + Adam CHRUŚCIEL, +Maria SKIBA, +Marek WZOREK.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.