Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXXIV Niedzielę Zwykłą – 21.11.2021 r.

Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary dla potrzebujących z naszej parafii z okazji Dnia Ubogiego. 

Zachęcamy do korzystania z Adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00.

W poniedziałek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o trzeźwość w rodzinach naszej parafii i ojczyzny. Po Mszy św. spotkanie formacyjne Bractwa Trzeźwości w sali nr 9. O godz. 19:00 Oaza zaprasza na uwielbienie do dolnego kościoła, a także na spotkania formacyjne młodzieży w piątek o godz. 19:00.

We wtorek w godz. od 15:00 do 17:00 pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnie porad prawnych (tel. 601983672). Pani mecenas dziękujemy za pomoc i życzliwość. O godz. 19:00 rozpoczynają się katechezy dla dorosłych i młodzieży. Katechezy odbywać się będą w dolnym kościele przez kolejne wtorki i czwartki.

W środę wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dunc-Lac, prezbitera i jego Towarzyszy.

W czwartek o godz. 14:00 w dolnym kościele nabożeństwo wypominkowe Żywego Różańca.

W piątek po Mszy św. o godzinie 15:00 w dolnym kościele odprawiona zostanie Droga Krzyżowa w intencji zmarłych duszpasterzy trzeźwości, członków Bractwa Trzeźwości, osób uzależnionych i ich bliskich oraz wszystkich zmarłych.

Za tydzień pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które będą przez kolejne trzy niedziele. Rekolekcje wygłosi ks. Jakub.

Przez cztery niedziele Adwentu przed Mszą o 9:30 małżeństwo z naszej parafii będzie głosiło kilkuminutowe katechezy liturgiczne skupione wokół tekstów modlitw z liturgii danej niedzieli.

Świece i poświęcone opłatki na stół wigilijny będą dostępne od I niedzieli adwentu. Opłatki będą do nabycia w sali nr 12.

Kancelaria otwarta w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.

Różaniec za zmarłych w dni powszednie o godz. 8:00 i godz. 17:30 połączony z wypominkami.

Stowarzyszenie Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie” zaprasza w dniach 27-28 listopada na rekolekcje prowadzone przez o. Jacka Paszko OSB z Tyńca. W sobotę Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10:00, a w niedzielę o godz. 12:00.

Zachęcamy do nabywania kalendarza parafialnego na rok 2022. Kalendarz przygotowała Służba Liturgiczna, która za zebrane ofiary wyposaża swoją salkę do spotkań formacyjnych i rekreacyjnych. Koszt wydruku kalendarza to 10 zł. Za złożone ofiary w ich imieniu składamy Bóg zapłać.

Pragniemy zaprosić małżeństwa z naszej Parafii do nowej Wspólnoty Kana, w której skupimy się na modlitwie, formacji i rekreacji. Pierwsze spotkanie wspólnoty odbędzie się w sobotę 27 listopada o godz. 19:00 w sali nr 8. Serdecznie zapraszamy.  

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „WPIS”, „Miłujcie się”, „Głos o. Pio” dla dzieci „Mały Gość”, „Tęcza” i „Staś”.

Za składane ofiary na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Zofia Rucka-Pietrzak (lat 92)

+ Danuta Migała (lat 91)

+ Jadwiga Twardowska (lat 75)

+ Edward Sonik (lat 79)

+ Bogusław Samolej (lat 59)

+ Bronisław Łukasik (lat 82)

+ Andrzej Wołek (lat 67)  

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…