Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę Zwykłą – 14.11.2021 r.

Dziś obchodzimy światowy Dzień Ubogiego, z tej racji Zespół Charytatywny zbiera ofiary do puszek na cele charytatywne dla ludzi potrzebujących z naszej parafii.

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00.

W poniedziałek serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 15:00, która rozpocznie całodobowe różańcowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w intencji Ojczyzny. Czuwanie zakończymy we wtorek o godz. 15:00. Oaza zaprasza o godz. 19:00 na adorację Najświętszego Sakramentu do dolnego kościoła, a także na spotkania młodzieży w piątek o godz. 19:00.

We wtorek w godz. od 15:00 do 17:00 pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnie porad prawnych (tel. 601983672). Pani mecenas dziękujemy za pomoc i życzliwość.

W środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej,

W czwartek o godz. 18:00 w dolnym kościele Msza św. w intencji wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego ks. Józefa Kurzeji. Polecajmy Słudze Bożemu nasze rodziny i intencje.

W piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

W sobotę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.  

Za tydzień składka przeznaczona jest na sprzątanie kościoła i nowe inwestycje.

Kancelaria otwarta w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.

Zapraszamy na Różaniec za zmarłych, który jest przez cały listopad w dni powszednie o godz. 8:00 i godz. 17:30 połączony z wypominkami. Na stronie parafii są już nowe wypominki i rozpiska ich wyczytywania.

Zachęcamy do nabywania kalendarza parafialnego na rok 2022. Kalendarz przygotowała Służba Liturgiczna, która chce za zebrane ofiary doposażyć swoją salkę do spotkań formacyjnych i rekreacyjnych. Koszt wydruku jednego kalendarza to 10 zł. Za wszystkie kupione kalendarze i złożone ofiary w ich imieniu składamy Bóg zapłać.

Pragniemy zaprosić małżeństwa z naszej Parafii do nowej Wspólnoty Kana, w której skupimy się na modlitwie, formacji i rekreacji. Pierwsze spotkanie wspólnoty odbędzie się w sobotę 27 listopada o godz. 19:00 w sali nr 8. Serdecznie zapraszamy.  

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „WPIS”, „Miłujcie się” dla dzieci „Mały Gość”. W przedsionku kościoła możemy nabyć książkę pt. „Wzór wiary Abrahama w Nowym Testamencie” autorstwa naszego ks. Władysława.

Za składane ofiary na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Nikodem Martuszewski

+ Krzysztof Widerski (lat 69)

+ Cecylia Szeremeta (lat 92)

+ Józef Żurek (lat 80)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…