Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXX Niedzielę Zwykłą – 24.10.2021 r.

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00.

W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o trzeźwość w rodzinach naszej parafii i ojczyzny. Po Mszy św. w sali nr 9 spotkanie o tematyce trzeźwościowej. Serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie Zespołu Charytatywnego w sali nr 11. Oaza zaprasza o godz. 19:00 na adorację Najświętszego Sakramentu do dolnego kościoła.

We wtorek w od 15:00 do 17:00 pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnie porad prawnych (nr. tel. 601983672). Pani mecenas dziękujemy za pomoc i życzliwość.

W czwartek święto św. apostołów Szymona i Judy

W piątek o godz. 16:00 wyjazd na nocne czuwanie do Częstochowy.

W sobotę możliwość spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych od godz. 17:00.

Nabożeństwa Różańcowe w naszej świątyni są w tygodniu o godz. 8:00 i 17:30. W niedzielę ostatnie nabożeństwo Różańcowe po Mszy św. o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy.

W kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki roczne za najbliższych krewnych i wypominki jednorazowe za pozostałych członków rodziny. Wypominki składane w kopertach na tacę traktowane są jako jednorazowe. W dniu Wszystkich Świętych odprawimy Mszę św. za zmarłych na cmentarzu w Grębałowie o godz. 9:00 i w Batowicach o godz. 12:00. Na te Msze św. można zamawiać intencje zbiorowe, które zostaną odczytane na cmentarzu. Kancelaria otwarta w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.

Podobnie jak w latach ubiegłych wypominki roczne będą odmawiane przez cały rok: w sobotę o godz. 17:30 i w niedzielę o godz. 7:30, 12:30; 16:30 i 18:30 (w cyklu rotacyjnym). Różaniec za zmarłych będzie przez cały listopad w dni powszednie o godz. 8:00 i godz. 17:30 połączony z wypominkami.

Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych. Odpust zupełny za zmarłych możemy zyskać od 1 do 8 listopada pod następującymi warunkami:

– trzeba być w stanie łaski uświęcającej i przyjąć Komunię św. w intencji zmarłego.

– nie być przywiązany do żadnego grzechu, nawet lekkiego.

– nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwę za zmarłych, a także pomodlić się w intencji jaką Ojciec Święty wyznacza na dany miesiąc. Jeżeli nie spełniamy powyższych warunków, wtedy zyskujemy dla zmarłego odpust cząstkowy.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Miłujcie się” dla dzieci „Mały Gość”. W kiosku można zapisać się na prenumeratę na przyszły rok.

Za składane ofiary na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś miód z Podobina.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Jacek Gil (lat 51)

+ Władysław Bolek (lat 92)

+ Władysław Godzik (lat 75)

+ Ryszard Majcher (lat 79)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…