Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą – 10.10.2021 r.

Dziś przeżywamy Uroczystość odpustową ku czci św. Maksymiliana patrona naszej parafii. Kazania głosi ks. Kamil Szpilka. Przed kościołem można złożyć ofiarę na stypendia dla utalentowanej młodzieży tzw. Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00.

W poniedziałek o godz. 16:00 w dolnym kościele spotkanie organizacyjne dla chętnych uczniów z klasy VII i VIII na przygotowanie do s. bierzmowania Post Cresima. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o trzeźwość w rodzinach naszej parafii i ojczyzny. Po Mszy św. spotkanie formacyjne Bractwa Trzeźwości w sali nr 9. Oaza zaprasza o godz. 19:00 na adorację Najświętszego Sakramentu do dolnego kościoła.

We wtorek w od 15:00 do 17:00 pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnie porad prawnych (nr. tel. 601983672).

W środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18:00. Na procesję prosimy przynieść świece. W tym dniu zapraszamy rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalne błogosławieństwo z racji dnia nauczyciela.   

W czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo do św. Maksymiliana patrona naszej parafii. Polecajmy św. Maksymilianowi troski i trudy życia rodzinnego. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla wspólnoty Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.

W piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.  

W sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które są w tygodniu o godz. 8:00 i 17:30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.

W kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki roczne za najbliższych krewnych i wypominki jednorazowe za pozostałych członków rodziny. Wypominki składane w kopertach na tacę traktowane są jako jednorazowe. W dniu Wszystkich Świętych odprawimy Mszę św. za zmarłych na cmentarzu w Grębałowie o godz. 9:00 i w Batowicach o godz. 12:00. Na te Msze św. można zamawiać intencje zbiorowe, które zostaną odczytane na cmentarzu. Kancelaria otwarta w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.

Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Krakowskiej zaprasza na coroczną Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w najbliższą sobotę 16 października. Szczegółowy program w gablocie Bractwa Trzeźwości. Dojazd indywidualny.

Zapraszamy chętnych chłopców od klasy 3 do służeniu przy ołtarzu jako ministranci. Zapisy w zakrystii po Mszach św.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „WPIS” dla dzieci „Mały Gość”, „Tęcza”.

Za składane ofiary na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś miód z Proszowic.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Olga Kozakowska – Piecko (lat 89)

+ Stanisław Hadała (lat 77)

+ Stanisław Sztaba (lat 82)

+ Jerzy Bakała (lat 85)

+ Remigiusz Nadrowski (lat 48)

+ Henryka Duda (lat 86)

+ Małgorzata Kuczyńska (lat 63)  

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…