Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykłą – 05.09.2023 r.

Dziś niedziela maltańska, możemy wesprzeć Maltańską Służbę Medyczną, która działa przy naszej parafii.

Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00.

W poniedziałek o godz. 19:00 czuwanie Żywego Różańca.

We wtorek w godz. od 15:00 do 17:00 pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnie porad prawnych 601983672. Pani mecenas dziękujemy za pomoc i życzliwość. Po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej do sali nr 8.

W środę święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

W czwartek Arcybractwo Straży Honorowej zaprasza na spotkanie formacyjne wspólnoty
po Mszy Św. o godz.18:00.

Za tydzień ks. Piotr Łapa, który pracuje na Syberii wygłosi dla nas Słowo Boże. Przed Kościołem będzie można złożyć ofiarę na misje.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.

Policja ostrzega seniorów przed oszustami, którzy próbują wyłudzać pieniądze metodą na legendę, wnuczka, funkcjonariusza służb mundurowych, urzędnika, pracownika banku. Prosimy o zachowanie ostrożności, czujności i ograniczonego zaufania.

Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę do sanktuariów podkarpacia w dniach od 16-18 września. Informacje i zapisy po Mszy św. w zakrystii.

Nocne czuwanie w Częstochowie z 29 na 30 października. Zapisy w niedzielę po Mszy św. o 8:00 i 9:30, oraz w środę po nowennie w sali nr 12.

17 września Ojcowie Cystersi zapraszają naszą parafię na Mszę św. o godz. 18.00 z racji uroczystości odpustowych na Podwyższenie Krzyża.

Uczniowie z klas VII i VIII, którzy chodzą do szkoły na osiedlu Oświecenia, Złotego Wieku czy Tysiąclecia, na przygotowanie do sakramentu bierzmowania zapisują się w szkole na lekcji religii u swojego katechety od poniedziałku do piątku. Uczniowie którzy chodzą do innych szkół na przygotowanie do sakramentu bierzmowania zapisują się w kancelarii od 13 do 17 września. Katechezy dla bierzmowanych z klas VIII rozpoczną się od 4 października.  

Centrum Kształcenia Ustawicznego – bezpłatne liceum i szkoła policealna dla dorosłych na os. Szkolnym 21, zaprasza do zapisów do szkół do końca września. Więcej informacji na stronie centrum kształcenia.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „WPIS”, „Niedzielę”, „Miłujcie się”, dla dzieci „Tęcza”, „Mały Gość”, „Staś”.

Za składane ofiary na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Krystyna Horak (lat 94)

+ Regina Michno (lat 79)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…