Menu Zamknij

Ogłoszenia na XVI Niedzielę Zwykłą – 18.07.2021 r.

Dziś w godz. od 13:00 do 18:00 zapraszamy nad zalew Nowohucki na Piknik podczas którego zostanie przeprowadzona publiczna zbiórka pod hasłem: „Przybij piątkę Marysi”. Na miejscu możliwość oddania krwi w krwiobusie. Więcej informacji na Facebooku i stronie parafii.

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00.

We wtorek w godz. od 15:00 do 17:00 pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnie porad prawnych 601983672. Pani mecenas dziękujemy za pomoc i życzliwość.

W czwartek święto św. Marii Magdaleny.

W piątek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

W sobotę wspomnienie św. Kingi,

W niedzielę święto św. Jakuba, apostoła oraz św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących; błogosławieństwo pojazdów odbędzie się po każdej Mszy św., ofiary składane podczas poświęcenia pojazdów zostaną przekazane na zakup pojazdów dla misjonarzy. W tym dniu młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania i odpowiedzialni za grupę Post Cresima będą przed Kościołem sprzedawać kawę i ciastka, by w ten sposób pozyskać środki na wyjazd rekolekcyjny grupy. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.

Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę w dniach od 16 do 18 września do: Komańczy, Strachociny, Dukli, Dębowca, Miejsca Piastowego. Informacje i zapisy w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00 i 9:30, oraz w środę po nowennie w sali nr 12. Przy okazji można zapisać się do wspólnoty Żywego Różańca (aktualnie brakuje ok 30 osób). Serdecznie zapraszamy.  

„Zgromadzeni na świętej wieczerzy” pod takim hasłem odbędzie się w dniach od 6 do 11 sierpnia 41 Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapraszamy do IV Wspólnoty Nowohuckiej, do której można się zapisać w parafii NMP Królowej Polski w Krakowie – Bieńczycach (kościół Arka Pana) w dniach od 1 do 5 sierpnia w godzinach od 17.00 do 20.00. Ze względu na obowiązek podpisania stosownych oświadczeń wymaganych prawem konieczna jest osobista obecność. Szczegóły na plakacie, stronie internetowej i na Facebooku. Zapraszamy. Osoby, które chcą otrzymać na bieżąco informacje w sprawie pielgrzymki mogą się zapisać na listę w zakrystii.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Miłujcie się”, dla dzieci „Tęcza”, „Mały Gość”, „Staś”.

Za ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Wanda Kot (lat 69)

+ Agata Kochana (lat 49)

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…