Menu Zamknij

Ogłoszenia na XV Niedzielę Zwykłą – 11.07.2021 r.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na pogorzelców w Nowej Białej. Złożyliście ofiarę w kwocie 25580 zł.

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00.

W poniedziałek wspomnienie św. Brunona Bonifacego, z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

We wtorek wspomnienie św. pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta. W godz. od 15:00 do 17:00 pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnie porad prawnych 601983672.

W czwartek wspomnienie św. Bonaventury, biskupa i doktora kościoła. O godz. 18:00 w dolnym kościele Msza św. w intencji wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego ks. Józefa Kurzeji.

W piątek wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej).

Za tydzień składka przeznaczona jest na sprzątanie kościoła i nowe inwestycje.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.

Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę w dniach od 16 do 18 września do: Komańczy, Strachociny, Dukli, Dębowca, Miejsca Piastowego. Informacje i zapisy w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00 i 9:30, oraz w środę po nowennie w sali nr 12. Przy okazji można zapisać się do wspólnoty Żywego Różańca (aktualnie brakuje ok 30 osób). Serdecznie zapraszamy.  

18 lipca w godz. od 13:00 do 18:00 serdecznie zapraszamy nad zalew Nowohucki na Piknik podczas którego zostanie przeprowadzona publiczna zbiórka pod hasłem: „Przybij piątkę Marysi”. W tym dniu będzie również możliwość oddania krwi w krwiobusie. Więcej informacji na Facebooku i stronie parafii.

„Zgromadzeni na świętej wieczerzy” pod takim hasłem odbędzie się w dniach od 6 do 11 sierpnia 41 Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapraszamy do IV Wspólnoty Nowohuckiej, do której można się zapisać od 1 do 5 sierpnia w parafii NMP Królowej Polski w Krakowie – Bieńczycach (kościół Arka Pana) w godz. od 17:00 do 20:00. Ze względu na obowiązek podpisania stosownych oświadczeń wymaganych prawem konieczna jest osobista obecność. Szczegóły na plakacie, stronie internetowej i na Facebooku. Osoby, które chcą otrzymać na bieżąco informacje w sprawie pielgrzymki mogą się zapisać na listę w zakrystii.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Miłujcie się”, dla dzieci „Tęcza”, „Mały Gość”, „Staś”.

Za ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Elżbieta Kolasa (lat 86)

+ Janusz Łyduch (lat 54)

+ Teresa Nowak (lat 70)

+ Marian Kwaśniewski (lat 91)

+ Barbara Witkowska (lat 84)

+ Kazimierz Palus (lat 83)

+ Helena Wolanin (lat 84)  

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…