Menu Zamknij

Ogłoszenia na XIII Niedzielę Zwykłą – 27.06.2021 r.

Fundacji Pro-prawo do życia zbiera dziś podpisy pod projektem „Stop Aborcji”. Do złożenia podpisu potrzebny jest numer pesel.

Zapraszamy na Nabożeństwo czerwcowe, które odprawiane jest w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.

Zachęcamy do osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00.

W poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o trzeźwość w rodzinach naszej parafii i ojczyzny. Po Mszy św. spotkanie o tematyce z zakresu uzależnień w sali nr 9. Zapraszamy.

We wtorek Uroczystość św. Piotra i Pawła, Msze św. są o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 15:00 i 18:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na „świętopietrze”. W godz. od 15:00 do 17:00 Pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnie porad prawnych 601983672. Pani mecenas dziękujemy za pomoc i życzliwość.

W środę po Mszy św. o godz. 18:00 zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją eucharystyczną.

Arcybractwo Straży Honorowej zaprasza do dolnego kościoła na Msze św.: w czwartek na godz. 15:00 połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu, Godziną Świętą oraz Różańcem za kapłanów i modlitwą o nowe powołania do służby w kościele. I w piątek na godz. 15:00 na Mszę św. wynagradzającą NSPJ.

W czwartki nie będzie Mszy św. trydenckiej o godz. 19:15 w dolnym Kościele.

W piątek spowiedź od godz. 16:00 do 18:00.

W sobotę święto św. Tomasza, apostoła, pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7:30 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, oraz w intencji dzieci poczętych i ich rodziców. Po Mszy św. Różaniec, na który wszystkich zapraszamy. Do chorych pójdziemy po wakacjach we wrześniu. O godz. 19:00 zapraszamy do górnego kościoła na koncert organowo – skrzypcowy w wykonaniu uczniów z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Krakowie.

W niedzielę 4 lipca włączymy się w akcję pomocy poszkodowanym w pożarze w Nowej Białej. Zbiórka do puszek będzie przed kościołem. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, w środę w godz. 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00. W piątek kancelaria czynna tylko rano.

Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 11 lipca. Zapisy w sali nr 7. Również w sali nr 7 można składać ofiary na Różę dla Matki Bożej.

Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę w dniach od 16 do 18 września do: Komańczy, Strachociny, Dukli, Dębowca, Miejsca Piastowego. Informacje i zapisy w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00 i 9:30, oraz w środę po nowennie w sali nr 12. Przy okazji można zapisać się do wspólnoty Żywego Różańca (aktualnie brakuje ok 30 osób). Serdecznie zapraszamy.  

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Miłujcie się”, dla dzieci „Tęcza”, „Mały Gość”, „Staś”.

Za ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Z okazji rozpoczynających się wakacji i urlopów, życzymy wszystkim Parafianom i gościom bezpiecznego odpoczynku fizycznego oraz odnowy duchowej.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Krzysztof Śledź (lat 57)

+ Luiza Pisarczyk (lat 41)

+ Maria Jelińska (lat 84)

+ Jadwiga Kubit (lat 81)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…