Menu Zamknij

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną – 02.05.2021 r.

Z racji I Komunii Świętych Oaza Dzieci Bożych serdecznie zaprasza na scholę na niedzielne Msze św. o godz. 9:30. Próba scholi zaczyna się o godz. 8:00 w sali nr 10.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17:00.

W poniedziałek Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. są jak w niedzielę. Oaza zaprasza na wspólne uwielbienie od godz. 19:00 do 20:00 do dolnego kościoła. Po adoracji możliwość otrzymania błogosławieństwa dla maturzystów. O godz. 19:00 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po Mszy św. nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

We wtorek wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o strażakach i hutnikach. W godz. od 15:00 do 17:00 Pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnie porad prawnych 601983672. Pani mecenas dziękujemy za pomoc i życzliwość.

W środę wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. O godz. 17:15 różaniec w intencji Ojczyzny i beatyfikacji Sług Bożych.

W czwartek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Możliwość spowiedzi od godz. 17:30.

Arcybractwo Straży Honorowej zaprasza do dolnego kościoła na Msze św. : w czwartek o 15:00 połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu, Godziną Świętą oraz Różańcem za kapłanów i modlitwą o nowe powołania do służby w kościele. W piątek o godz.15:00 na Mszę św. wynagradzającą NSPJ.

Z okazji I piątku zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 15:00 do 18:00.

Kancelaria parafialna czynna w środę w godz. 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00 i w piątek rano od 8:00 do 9:00.

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę po północnej Polsce od 11-17.06.2021 r. Więcej informacji na stronie parafii, Facebooku. Zapisy u ks. Rafała.

Grupa pielgrzymkowa nr 24 zaprasza na rowerową pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej 5 czerwca. Spotkanie organizacyjne we wtorek 4 maja o godz. 18:45 w dolnym kościele. Więcej informacji w zakrystii oraz u ks. Michała.

W niedzielę 9, 16 i 23 maja o godz. 11:00 będzie Uroczystość I Komunii Św. dla dzieci z naszych Szkół Podstawowych. W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą o wybranie innych godzin Mszy św., tak by Msza św. o godz. 11:00 mogła być tylko dla dzieci komunijnych i ich rodziców.

W dniach 15-22 maja parafia przeżywać będzie peregrynację obrazu MB patronki Solidarności.

Informujemy, że w przedszkolu przy kościele są jeszcze wolne miejsca dla dzieci od 2,5-6 lat. Zapisy do końca maja.

Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek zaprasza uczniów z klas 8 do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Więcej informacji na stronie szkoły www.dominik.edu.pl

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „WPIS” dla dzieci „Mały gość”.

Za składane ofiary na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Władysław Makuła (lat 81)

+ Edward Paśko (lat 88)

+ Marianna Mystek (lat 82)

+ Helena Boligłowa (lat 82)

+ Józef Leszczyński (lat 61)

+ Lidia Gancarczyk (lat 86)

+ Jadwiga Żuryńska (lat 78)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…