Menu Zamknij

„Okruchy” Maksymiliana – 2204.2021 r.

„Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata”.

Kto wierzy w Syna Bożego i Jemu ufa nie zazna głodu, ani pragnienia. On nakarmi nas do syta i ugasi pragnienie naszej duszy. Jezus codziennie zaprasza nas do Stołu Pańskiego, przy którym chleb z pszenicznych ziaren i wino z soku winnych gron stają się Jego prawdziwym Ciałem i Krwią.  Kto spożywa ten chleb nie umrze, lecz będzie żył na wieki. Podaje nam chleb życia i kielich zbawienia jako zadatek życia wiecznego. Chleb Eucharystyczny jest Ciałem Chrystusa, które zostało wydane na śmierć i ukrzyżowane za życie świata, by Zmartwychwstać. To wielka Tajemnica naszej wiary.

Błogosławieni, którzy zostali wezwani na Jego ucztę- słyszymy tuż przed przystąpieniem do Komunii Świętej.

Chrystus udziela nam błogosławieństwa. Nam oczyszczonym wcześniej przez niego samego Jezusa Miłosiernego w sakramencie pokuty i pojednania. Jesteśmy wyróżnieni, szczególnie wybrani, wyjątkowo kochani przez samego Boga. On daje nam Siebie, Swoje Najświętsze Ciało i Krew. W naszych żyłach płynie Jego Boska Krew, nasze ciało jednoczy się z Jego Ciałem. Krew Chrystusa w naszej krwi dopływa do wszystkich zakątków ciała i duszy, by leczyć co chore, wzmacniać co słabe, ożywiać co zanika, dodać sił do codziennego życia, rozpalić miłość, dać nadzieję. Kto spożywa ten chleb będzie żył na wieki. Już tutaj na ziemi Chrystus uświęca i  balsamuje nas na wieczność.

Czym dla Ciebie jest Eucharystia? Jak często przystępujesz do Stołu Ofiarnego, by spożywać Chleb Eucharystyczny? Jesteś świadomy mocy Eucharystii? Chcesz mieć życie wieczne?