Menu Zamknij

„Okruchy” Maksymiliana – 21.04.2021 r.

Jezus powiedział do ludu: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie. Powiedziałem wam jednak: Widzieliście Mnie, a przecież nie wierzycie. Wszystko, co Mi daje Ojciec, do Mnie przyjdzie, a tego, który do Mnie przychodzi, precz nie odrzucę, ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby czynić swoją wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał. Jest wolą Tego, który Mię posłał, abym ze wszystkiego, co Mi dał, niczego nie stracił, ale żebym to wskrzesił w dniu ostatecznym. To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”.
Nieocenionym skarbem dla głodnego jest kęs chleba, dla spragnionego choćby łyk wody. Kto zaznał głodu i pragnienia w swym życiu zna wartość nawet okruszyny chleba, kropli wody dlatego nie marnuje ich. Dlatego potrafi dzielić się szczodrze tym, co ma. Obfitość, przesyt tłumi smak. Niedostatek pozwala na nowo poczuć i docenić prawdziwy smak. Uczy pokory i szacunku do Darów Bożych. Znak krzyża, znak naszej wiary nad „chlebem powszednim” to żywa katecheza dla dzieci.
Jak jest ze strawą duchową? Czym karmię codziennie moją duszę? Jak przyjmuję najcenniejszy z Darów Bożych? Jak przyjmuję Syna Bożego? Wierzę w Jezusa i Jezusowi? Słucham Go?
On jest chlebem życia. Karmi nas Słowem Życia pochodzącym od Boga Ojca. Jego Słowo jest żywe. Dostarcza codziennego pokarmu duchowego – wiary, nadziei, miłości, radości, pokoju.
A my? Szukamy krótkowzrocznie tego, co aktualnie chcemy, co najłatwiejsze w odbiorze, co zaspokaja naszą ciekawość. Karmimy codzienność życiem na gorąco – sensacjami, plotkami, reklamami i gorącymi newsami. Łatwe w odbiorze, niewymagające trudu i nie wnoszące nic do naszego życia, do jego rozwoju.
A Jezus oferuje Ci życie wieczne. On wskrzesi Ciebie w dniu ostatecznym, bo taka jest wola Boga Ojca. Więc poznaj ofertę nie do odrzucenia. Zatrzymaj się, poznaj, posłuchaj, przeczytaj, zastanów się, rozważaj, karm się do syta codziennie Słowem Życia.
Współcześnie mamy tyle możliwości, by słuchać Słowa i nieść Słowo dalej. Apostołowie mogliby nam pozazdrościć, a jednak Słowo przekazywane przez nich ustnie dotarło na cały świat i jest żywe do dzisiaj.
Czyjemu Słowu ufasz? Słowu Boga, czy Słowu świata? Słowu Życia, czy Słowu Śmierci?