Menu Zamknij

„Okruchy” Maksymiliana – 15.04.2021 r.

Grzech oddala nas od Boga. Niejednokrotnie toniemy w morzu grzechów. Dlatego Bóg, który jest miłością, chcąc nas ratować, podaje nam koło ratunkowe. Tym ratunkiem dla nas i całego świata jest Syn Boży. Przychodzi z wysoka od Boga Ojca. Pochodzi z nieba. Jest ponad wszystkim. Panuje nad wszystkimi. Mówi, co widział i słyszał od Swego Ojca w niebie. Daje świadectwo prawdomówności Boga.
Syn Boży jest niczym kamizelka ratunkowa dla tonącego, niczym spadochron dla spadającego. Jest jak strażak ratujący z pożaru, jak latarnia prowadząca rozbitków do brzegu, jak lekarz podający leki choremu. On nauczycielem dla ucznia, bratem dla brata. Jego moc jest boska. Podczas, gdy człowiek należący do ziemi czyni po ziemsku i ratuje ziemskie życie drugiemu człowiekowi, tak Jezus czyni coś znacznie większego, nieporównywalnego z niczym ziemskim, gdyż ratuje człowieka dla życia wiecznego z Bogiem. Ratuje na całą wieczność, a nie na chwilę. Trzeba Mu tylko zaufać. Trzeba Mu zawierzyć swe życie. Ale najpierw trzeba uwierzyć w Jezusa i uwierzyć Jezusowi. Tylko On może odszukać nas zbłąkanych. Tylko On zgromadzi nas w jedną owczarnię. Tylko przez Niego możemy powrócić do Boga, naszego Stworzyciela. Syn Boży jest gwarancją życia wiecznego, życia z Bogiem.
Bóg posłał Swego Syna. Przez Syna posyła również mnie i Ciebie. Udziela obfitości darów Ducha Świętego, byśmy słuchając i głosząc Jego Słowo ratowali bliźnich dla ich wiecznego zbawienia.