Menu Zamknij

Klasa VI – spotkanie I – 14.03.2021 r.

Witam Cię, Drogi Szóstoklasisto!  

Kiedyś rodzice Cię ochrzcili, jak byłeś mały. Potem pomogli Ci przygotować się do sakramentu pokuty i Eucharystii. Teraz pora, byś zaczął sam przygotowywać się do Sakramentu Bierzmowania. Jest to pierwszy sakrament, o którym tak naprawdę Ty decydujesz – Czy chcesz Go przyjąć?

Dziś nasze pierwsze  spotkanie. Zanim zaczniemy nasze wspólne przygotowanie mam dla Ciebie trudne zadanie. Powiem szczerze: będzie to wymagało od Ciebie dużo odwagi, upartości, mądrości, sprytu. Od razu mówię: nie będzie Ci łatwo i będziesz miał pod górkę.

Chcę Cię prosić, byś postawił swoim rodzicom, którzy są Twoimi najlepszymi nauczycielami i wzorami, następujące pytania:

Czemu Cię ochrzcili? Po co pomogli Ci przygotować się do sakramentu pokuty i Eucharystii? Czym jest dla nich Sakrament Bierzmowania i co im dał, albo daje? Czemu według nich powinieneś sam przygotować się i przyjąć ten sakrament? Zapytaj, czy trudno im żyć wiarą, według niej postępować,  jej bronić, oraz na czym ta trudność ich polega?

Mam nadzieję, że dla rodziców nie będą to pytania trudne, nie sprawią im kłopotów i zażenowania, a przede wszystkim ufam, że uda Ci się z rodzicami porozmawiać i spisać ich przemyślenia. Kiedy, to zrobisz napisz rozprawkę pod tytułem: „Spotkałem świadka Chrystusa – człowieka wiary i to mi powiedział …”.  

 

Jeżeli chodzi o formę pracy, to może być charakterystyka postaci, wypracowanie, lub inna znana ci forma pisania. Pracę prześlij do 27 marca na email: [email protected]

Powodzenia.