Menu Zamknij

Ogłoszenia na VI Niedzielę Zwykłą – 14.02.2021 r.

Dziś po Mszy św. o godz. 17:00 litania do św. Maksymiliana, patrona naszej parafii. 

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku przeżywamy go pod hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Prosimy gorąco parafian i wszystkie wspólnoty o liczne uczestnictwo w codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godzinie 15:00 – w dolnym kościele – od poniedziałku do soboty, z wyjątkiem środy popielcowej. W tym dniu Msza św. o godz. 15:00 odprawiona będzie w górnym kościele, a po niej adoracja. W piątek – 19 lutego o godz. 17:00 – zamiast adoracji Droga Krzyżowa w górnym kościele. We wtorek po zakończeniu adoracji ok 16:30 konferencja z zakresu trzeźwości w sali nr 8 – serdecznie zapraszamy.   

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00. Oaza zaprasza na wspólne uwielbienie w poniedziałek od godz. 20:00 do 21:00 w dolnym kościele.

W środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu, który trwa od Środy Popielcowej do Mszy Wieczerzy Pańskiej. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w naszej parafii są o godz.: 6:30, 8:00, 9:30, 15:00 górny kościół, 17:00 i 19:00.

W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich ochrzczonych od 18 do 60 roku życia post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i trzy posiłki w ciągu dnia (2 lekkie i 1 do syta). Natomiast pozostałych wiernych w tym dniu obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

Od środy w naszej archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który potrwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (do 30 maja).  

W czwartek w dolnym kościele o godz. 18:00 Msza św. w intencji wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego ks. Józefa Kurzei. Polecajmy naszemu Słudze Bożemu troski i trudy naszego życia. Po Mszy św. o godz.  18:00 odbędzie się spotkanie formacyjne Arcybractwa NSPJ na które serdecznie zapraszamy. O godz. 20:30 w dolnym kościele nabożeństwo do św. Jana Pawła II w ramach diecezjalnej akcji „święty4ever”. Nabożeństwo będzie także transmitowane.  

W piątek zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej: dzieci szkolne o godz. 16:00; dorosłych o godz. 8:00 i 17:00; młodzież pracującą i studentów o godz. 18:45.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego można uzyskać odpust zupełny. Odpust zupełny można także zyskać za pobożne odprawienie drogi krzyżowej.  

W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Damian. Serdecznie zapraszamy.

Kancelaria otwarta w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.

W każdy wtorek w godz. od 15:00 do 17:00 Pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnie porad prawnych 601983672. Bardzo dziękujemy za pomoc i życzliwość.

Koło Przyjaciół Radia Maryja przyjmuje pity do odliczenia 1% podatku na rzecz Fundacji Lux veritatis. Wszystkie informacje w sali nr 7 w niedzielę od godz. 9:00-11:00.  

Społeczność Szkoły Podstawowej z oddziałami Integracyjnymi nr 77 na os. Złotego Wieku 36 zaprasza na Dzień Otwarty – 20.02 (sobota) w godz.: 10:00-12:00. Dodatkowo zaprasza na konsultacje z nauczycielami i specjalistami, które odbędą się 4, 11 i 18 marca w godz.: 18:00-19:00. 

Zespół Szkół Specjalnych nr 14 (Szkoła Branżowa, Szkoła Przysposabiająca do Pracy) w Nowej Hucie na os. Sportowym 28, zaprasza na Dzień Otwarty  18.02 i 13.03. Więcej informacji na plakatach i stronie szkoły.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Głos o. Pio”, „Miłujcie się”, „WPIS”.

Za składane ofiary na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Za tydzień miód z Podobina.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Genowefa Horodecka-Sikora (lat 97)

+ Olaf Byrka (lat 52)

+ Jan Kalisz (lat 68)

+ Halina Polus (lat 73)

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…