Menu Zamknij

„Okruchy” Maksymiliana – 31.01.2021 r.

„Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Był właśnie w synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: „Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boży”. Lecz Jezus rozkazał mu surowo: „Milcz i wyjdź z niego”. Wtedy duch nieczysty zaczął go targać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego. A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są mu posłuszne. I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej”.

W trakcie ziemskiego życia Jezusa, ludzie mogli Go spotkać, posłuchać, zapytać, otrzymać radę, a nawet doświadczyć uzdrowienia. Jak widać świątynia oraz obecność Syna Bożego nie ogranicza złego ducha. Jest on silniejszy niż wszelkie stworzenie, ulegnie jedynie wobec Boskiego: „Milcz i wyjdź z niego”. Jezus wielu uleczył i uwolnił od szatana. Będąc na ziemi stale się z nim zmagał w obronie człowieka. Dobrze sobie uświadomić, że my nie zostaliśmy na ziemi sierotami.  Możemy tak samo spotkać Chrystusa. Możemy Go dziś odwiedzić, bo wiemy, gdzie mieszka. Tej niezwykłej „nauki z mocą”, to jest Jego Słowa, możemy słuchać codziennie. W Eucharystii możemy z Nim rozmawiać i posilać się. A gdy się modlimy, możemy nawet liczyć na uzdrowienie, bo już samo imię Jezus to egzorcyzm i oręż w zmaganiach z szatanem.