Menu Zamknij

Ogłoszenia na IV Niedzielę Zwykłą – 31.01.2021 r.

Dziś można wesprzeć ofiarami do puszek poszkodowanych i ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji. Po Mszy św. będziemy udzielać błogosławieństwa relikwiami wszystkim, którzy nie mogli przyjąć błogosławieństwa na nowy rok w tygodniu. O godz. 19:00 zapraszamy na Mszę św. o szczęśliwe zdanie sesji egzaminacyjnej dla studentów. Po Mszy św. Maltańska Służba Medyczna zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą dołączyć do Malty na spotkanie organizacyjne do sali nr 6.  

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00. Wyjątkowo w poniedziałek nie będzie adoracji prowadzonej przez Oazę.

W poniedziałek o godz. 19:00 Msza św. i czuwanie Żywego Różańca. O godz. 19:00 w dolnym kościele dla klas 8 rozpoczynają się katechezy dla bierzmowanych. Informacje i terminy spotkań znajdziemy na stronie parafii.

We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) Msze św. w tym dniu są o godz.: 6:30, 8:00, 9:30, 15:00, 17:00, 19:00. 2 lutego obchodzimy również dzień życia konsekrowanego z tej okazji Siostrom Służebniczkom posługującym w naszej parafii, życzymy Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask w realizacji powołania. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać. Siostra Zofia wraz z Zespołem Charytatywnym w przedsionkach kościoła będzie w tym dniu rozprowadzać gromnice. Zachęcamy do ich nabywania.

W czwartek Arcybractwo Straży Honorowej zaprasza na Msze św. o godz. 15:00 połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu, Godziną Świętą oraz Różańcem za kapłanów i o nowe powołania do służby w kościele, a także w piątek o godz. 15:00 na Mszę św. wynagradzającą NSPJ.

W piątek wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy. Z okazji I piątku zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 15:00 do 18:00.

W sobotę wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Na Mszy św. o godz. 7:30 będziemy się modlić w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, oraz w intencji dzieci poczętych i ich rodzin. Po Mszy św. różaniec, na który wszystkich zapraszamy.

Kancelaria otwarta w poniedziałek, w środę w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00. W piątek kancelaria tylko rano. 

W każdy wtorek w godz. od 15:00 do 17:00 Pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnie porad prawnych 601983672. Bardzo dziękujemy za pomoc i życzliwość.

Kolęda – wizyta Duszpasterska, w tym roku  ze względu na epidemię, ma inny charakter. Na Mszę św. ze szczególnym błogosławieństwem dla domu i rodzin zapraszamy:

W poniedziałek o godz. 18:00 rodziny z osiedla Oświecenia z bloków: 8, 16, 24, 33a, 42, 49, 58 i ulicy Kniaźnina.

We wtorek o godz. 17:00 rodziny z osiedla Oświecenia z bloków: 9, 17, 25, 35, 43, 50 i ulicy Zawieyskiego.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Głos o. Pio”, „WPIS” dla dzieci „Staś” i „Mały gość”.

Za składane ofiary na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Barbara Suder (lat 81)

+ Antonina Dąbek (lat 81)

+ Anna Lenik (lat 85)

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…