Menu Zamknij

„Okruchy” Maksymiliana – 29.01.2021 r.

„Z czym porównamy królestwo Boże …? Jest ono jak ziarnko gorczycy; gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Lecz wsiane, wyrasta i staje się większe od innych jarzyn; wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki podniebne gnieżdżą się w jego cieniu”.

Pan Jezus w Ewangelii próbuje ukazać nam chociaż odrobinę, jak wygląda Królestwo Boże. Można się domyślać, że Królestwo to jest tak wspaniałe, że słowa czy też przypowieści nie są w stanie oddać tego w stu procentach. Czy próbowaliśmy sobie wyobrazić jak wygląda Królestwo Boże? Mimo iż mamy tak zaawansowaną technologię, nasz mózg jest czymś wspaniałym, to nie jesteśmy w stanie odtworzyć ani nawet sprawdzić, jak tam jest. Ziarno gorczycy jest takie jak nasza wiara. Ona na początku jest mała, czasem nieświadoma i chwiejna. Jednak zastanowiłeś się, na ile pozwoliliśmy jej urosnąć? Co zrobiliśmy, aby ją rozwijać? Jak wiele sfer w naszym życiu, również wiara potrzebuje pielęgnacji. W dobie dezinformacji, fake-newsów bardzo łatwo o tym zapomnieć i dać się wplątać w złe postrzeganie wiary w Pana Jezusa. A wystarczy tak niewiele. Wystarczy „podlewać”: rozmawiać z Panem Bogiem, poznawać go poprzez czytanie Biblii. Jeśli brak kaznodziejów, wystarczy Biblia czytana spokojnie, ze zrozumieniem oraz świadomością, że dzięki niej można urosnąć w wierze i lepiej poznać Pana Boga. A że czasem możemy czegoś w niej nie zrozumieć? To normalne. Ważne, aby odpowiedzi na pytania szukać w odpowiednich źródłach. Bo przecież informacji, jak „wzrastać’ mimo chmur, nie będziemy szukali pośród tych, których wiara uschła… Prawda?