Menu Zamknij

„Okruchy” Maksymiliana – 16.01.2021 r.

Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam wiele aspektów nauczania Jezusa, jednym z nim jest objawienie się Bożej logiki – logiki serca i miłości.           

Człowiek, który był celnikiem, czyli służył zaborcom pobierając cło na rzecz Rzymu,  znienawidzony przez wielu Żydów, został umiłowany przez Jezusa i to w szczególny sposób, gdyż został wybrany nie tylko na ucznia, ale na jednego z Dwunastu. Co więcej, Jezus zatrzymał się
u niego, aby być na uczcie, którą ten wyprawił na Jego cześć.

Na zarzut faryzeuszów i uczonych w piśmie Chrystus odpowiedział wprost – „Lekarza nie potrzebują zdrowi”. Jezus nie odrzucił niesprawiedliwych, ale zasiadł z nimi do stołu, zechciał
z nimi być i im towarzyszyć bez względu na ich przeszłość.

Bóg pragnie być z każdym z nas. Każdego z nas powołał do bycia z Nim, ale jeśli my nie chcemy się z Nim spotkać, to On nas do tego nie zmusza. Szanuje naszą wolność, jednocześnie czeka, czy odpowiemy na Jego wezwanie i zaprosimy Go na ucztę do naszych serc, domów i środowisk,
w których żyjemy.

Nie zamykajmy przed Nim drzwi, marnując okazję zaproszenia samego Boga. Chciejmy otworzyć przed Nim drzwi serca, w szczególny sposób w Sakramencie Eucharystii, w Komunii św.