Menu Zamknij

„Okruchy” Maksymiliana – 25.12.2020 r.

Gdy aniołowie odeszli od nich do nieba, pasterze mówili nawzajem do siebie: Pójdźmy do Betlejem i zobaczmy, co się tam zdarzyło i o czym nam Pan oznajmił. Udali się też z pośpiechem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli o tym, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, dziwili się temu, co im pasterze opowiadali. Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to było powiedziane.

Pasterze poszli sprawdzić do Betlejem co się zdarzyło. Ilu ludzi w naszym środowisku, znajomych, bliskich również próbuje sprawdzić co dzieje się w okresie świąt? Nie mają jednak możliwości znalezienia wiarygodnych informacji, bo wstydzimy się o tym rozmawiać, rozpowszechniać na Facebooku, Instagramie, Twitterze i innych mediach społecznościowych. Co przeżywamy w sercach jako Katolicy podczas świąt? Mamy odwagę o tym porozmawiać? Porozmawiać o narodzeniu Pana Jezusa? Czy swoją wiarę kryjemy, nie rozwijamy jednak w sobie, bo „wiara to sprawa prywatna”? Po narodzeniu Pana Jezusa nie bójmy się rozgłaszać tej wspaniałej nowiny! My jesteśmy pasterzami, a wracając nie bójmy się wielbić i rozpowszechniać tego wspaniałego zdarzenia, bo Narodził się Nam Zbawiciel. Wszystkim!!