Menu Zamknij

Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu – 20.12.2020 r.

Ze względu na prace przedświąteczne w tym tygodniu nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja zostanie wznowiona od poniedziałku (tj. 28 grudnia).

Z sakramentu spowiedzi można skorzystać od poniedziałku do środy w godz. od 6:00 do 8:00 i od godz. 16:00 do 18:00. W wigilię spowiadamy od godz. 6:00 do 9:00. Spowiadamy w górnym kościele. 

Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, które są w tygodniu o godz. 6:00 dla młodzieży i dorosłych, a dla dzieci o godz. 17:00 w dolnym kościele.

W kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest wystawione Światło Betlejemskie, które przynieśli Harcerze. Światło można przy pomocy swoich zniczy odpalać i zabierać do domów. Prosimy dzielić się tym światłem ze sąsiadami.

We wtorek Msza św. o godz. 15:00 będzie w górnym Kościele.

W czwartek Msze św. są tylko o godz. 6:00, 7:00 i 7:30. Nie ma Mszy św. o godz. 15:00 i 18:00. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego do pielęgnowania pięknych polskich zwyczajów wigilijnych (odczytania fragmentu Ewangelii według św. Łk 2,1-20, dzielenia się pobłogosławionym opłatkiem, wspólnej modlitwy w intencji swojej rodziny, zostawienia pustego miejsca przy stole). Zapraszamy o północy na pasterkę, by wspólnie powitać Boże Dziecię. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.  

W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W tym dniu na Mszy św. o godz. 11:00 zakończymy w naszej parafii dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy wzięli udział w tym dziele.

W sobotę święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. są według porządku niedzielnego. W tym dniu składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

W niedzielę w święto św. Rodziny, będziemy się modlić w intencji naszych rodzin.

Na Msze św. w rycie trydenckim zapraszamy 7 stycznia.

Zachęcamy do nabywania pobłogosławionych opłatków na stół wigilijny. Opłatki można nabyć w niedzielę po Mszy św. w sali nr 12, a w tygodniu rano po roratach w kiosku parafialnym.

Oaza przy wejściach do kościoła rozprowadza sianko na stół wigilijny.

Są jeszcze kalendarze parafialne na rok 2021. Zachęcamy do ich nabywania dla siebie, rodziny, czy też bliskich. Koszt wydruku kalendarza to 10 zł. Kalendarze można nabywać w kancelarii parafialnej, a także w zakrystii, po każdej Mszy św.

Kancelaria w tym tygodniu otwarta tylko w poniedziałek i w środę w godz. od 8:00 do 9:00. Ze względu na spowiedź kancelaria popołudniu będzie zamknięta.

Za składane ofiary na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Kolęda – wizyta Duszpasterska, w tym roku ze względu na epidemię, będzie miała inny charakter. Otóż, od 28 grudnia br. będziemy sprawować o godz. 18.00 eucharystię ze szczególnym błogosławieństwem dla domu i rodzin. Na stronie internetowej naszej Parafii jest harmonogram dla poszczególnych bloków. Harmonogram jest też w przedsionkach można go sobie zabrać. Zapraszamy na wspólne kolędowanie do Kościoła.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Echo Maryi”, „WPIS”, „Miłujcie się”, dla dzieci miesięcznik „Staś” i „Mały gość”.

Dziś można nabyć miód z Podobina.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Stanisław Zieliński (lat 86)

+ Aldon Skocz (lat 72)

+ Małgorzata Polak (lat 65)

+ Zdzisław Kowalski (lat 59)

+ Zofia Sowa (lat 81)

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…