Menu Zamknij

„Okruchy” Maksymiliana – 16.12.2020 r.

Jan przywołał do siebie dwóch spośród swoich uczniów i posłał ich do Jezusa z zapytaniem: „Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?” Gdy ludzie ci zjawili się u Jezusa, rzekli: „Jan Chrzciciel przysyła nas do Ciebie z zapytaniem: Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?” W tym właśnie czasie Jezus wielu uzdrowił z chorób, dolegliwości i uwolnił od złych duchów; także wielu niewidomych obdarzył wzrokiem. Odpowiedział im więc: „Idźcie i donieście Janowi to, co widzieliście i słyszeliście: Niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci zostają oczyszczeni i głusi słyszą; umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto nie zwątpi we Mnie”.

 

Czy kiedykolwiek wątpiłeś?

Pewnie niejeden raz. I to nic dziwnego, ani złego. Dlaczego?

Wątpliwości mogą być potrzebne i cenne dla Ciebie.

Człowiek wątpiący szuka odpowiedzi na ważne, nurtujące go pytania, które stawia sobie w różnych okolicznościach i momentach życiowych. Poszukiwanie odpowiedzi, rozwiązania budzi w człowieku twórcze myślenie i działanie. Powoduje zgłębianie siebie, uświadamianie sobie tego, co we mnie małe, niedoskonałe, chwiejne, wstydliwe, błędne, zaniedbane, niewystarczająco znane, słabo ugruntowane, powierzchowne, niedojrzałe, niepewne.  A to droga doskonalenia naszego wnętrza, duchowości, droga dojścia do prawdy, droga dojrzewania, droga zgłębiania i umacniania wiary.

Jan Chrzciciel otrzymał odpowiedź na ważne dla niego pytanie. Nie trwał w wątpliwości, tylko przez swoich uczniów wprost zapytał Jezusa, czy jest Tym, który ma przyjść. Rozwiali ją uczniowie-naoczni świadkowie cudów i głoszenia dobrej nowiny.

Więc i Ty nie trwaj w niepewności. Szukaj Jezusa. Szukaj ludzi o mocnej wierze i pewnym sumieniu. Karm się Słowem Bożym, które uczyni Twą wiarę doskonalszą, dojrzalszą, mocną. Wiara i ufność potrafi góry przenosić.

Szczęśliwy jest ten, kto nie zwątpi w Jezusa.