Menu Zamknij

„Okruchy” Maksymiliana – 10.12.2020 r.

„Zaprawdę powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu i ludzie gwałtowni zdobywają je. Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie przyjąć, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. Kto ma uszy niechaj słucha.

Gwałtowny zdobywa Królestwo Niebieskie!? Gwałtowny święty!?

Czyli jaki ? Czyli kto?

Na pewno wyjątkowy, oryginalny i autentyczny. Ten, który z wielką mocą i odwagą potrafi zawalczyć o Boga, wiarę, miłość, człowieka. Ten, który jest intensywnie nasycony darami Ducha Świętego i dojrzale z nich korzysta.

Co robi? Jak żyje?

Bóg zajmuje w jego życiu najważniejsze miejsce.  Odpowiedzialnie i z pełnym oddaniem realizuje swoje powołanie. Pomnaża dary, które otrzymał od swego Stwórcy. Z radością i gorliwością wypełnia wolę Bożą zawartą w Przykazaniach myślami, słowami i uczynkami. Jest przez to niewygodny dla tych, którzy kierują się zasadami czysto ludzkimi. Z pokorą przyjmuje ataki i odważnie, przekornie zło zwycięża dobrem mimo tego, że powiedzą o nim-„głupiec, szalony, ja bym nie darował.., mnie się nie opłaca…, nikt by tak nie zrobił……”

Szaleniec Boży śmiało i pewnie łamie ludzkie schematy myślenia i postępowania.

Jest iskrą, która wznieca ogień, rozpala go w sercach wielu. Rzeczywistość nie zniechęca go, wręcz przeciwnie. Szuka z zapałem nowych możliwości, by wypełnić Boży plan. Jest kreatywny, nie popada w rutynę, nie  rezygnuje. Realizuje swoje pasje, marzenia i pociąga za sobą innych.

Więc i Ty pozwól prowadzić się Duchowi Bożemu, działaj, idź do przodu, rozwijaj się, miej pasje, bądź twórczy, emanuj radością, ciepłem, dobrocią. Nie trać czasu.

Królestwo Niebieskie czeka na Bożych szaleńców, na gwałtownych świętych.

Na Ciebie!

Do dzieła!