Menu Zamknij

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu – 29.11.2020 r.

Od dziś rozpoczynamy Adwent, niech wśród wyrzeczeń podejmowanych na ten czas nie zabraknie abstynencji od napojów alkoholowych w intencji: wynagrodzenia Bogu za grzechy pijaństwa, trzeźwości naszym bliskim oraz cierpiących z powodu licznych uzależnień. Gorąco zachęcamy do podjęcia abstynencji i wpisania się do Księgi Trzeźwości, która jest wystawiona przed ołtarzem św. Jana Chrzciciela.

Przez trzy niedziele adwentu Ks. Michał głosi nam Rekolekcje Adwentowe pt. „Oczekujemy we Wspólnocie”.

Zachęcamy do osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00 w dolnym Kościele. Oaza prowadzi uwielbienie w poniedziałki od godz. 19:00 do 20:00 w dolnym kościele.

Zapraszamy na Roraty, które są w tygodniu o godz. 6:00 dla młodzieży i dorosłych. O godz. 17:00 ks. Damian zaprasza na roraty dzieci do dolnego Kościoła.

W poniedziałek święto św. Andrzeja, apostoła. Ks. Proboszczowi z okazji imienin składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech dobry Bóg błogosławi, a Matka Najświętsza i św. Andrzej mają w swojej opiece.

W środę o godz. 17:15 zapraszamy na Różaniec w intencji Ojczyzny i o beatyfikację Sług Bożych.   

W czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. O godz. 15:00 Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza na Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinę Świętą oraz Różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Spowiedź przed pierwszym piątkiem od godz. 17:30 w górnym Kościele. 

Z okazji I piątku zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 15:00 do 18:00.

W sobotę Msza św. o godz. 7:30 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, oraz w intencji dzieci poczętych. Po Mszy św. Różaniec, na który wszystkich zapraszamy. Odwiedziny chorych w formie wiatyku, dla umierających.

Przez cały adwent można nabywać świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Kupując świecę na stół wigilijny wspieramy osoby niepełnosprawne z naszej Wspólnoty Parafialnej – „HEPUSIE”. Za okazaną życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać.

W niedziele po Mszy św., w sali nr 12 można nabywać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. W tygodniu pobłogosławione opłatki można nabyć w kiosku parafialnym.

Oaza przez trzy następne niedziele po Mszach rozprowadza sianko na stół wigilijny.

Zachęcamy do nabywania kalendarza parafialnego na rok 2021. Kalendarz przygotowała Służba Liturgiczna, która chce za zebrane ofiary wyposażyć swoją salkę do spotkań formacyjnych i rekreacyjnych. Koszt wydruku jednego kalendarza to 10 zł. Kalendarze można nabywać także w tygodniu w kancelarii parafialnej.

Kancelaria otwarta w poniedziałek i w środę w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00. W piątek kancelaria otwarta tylko rano.  

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „WPIS”, „Głos o. Pio”, dla dzieci „Mały Gość”, miesięcznik „Staś” i „Tęcza”.

Za wszystkie składane ofiary na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Andrzej Popiela (lat 79)

+ Mirosław Prucia (lat 86)

+ Helena Miłosz (lat 67)

+ Antoni Migdał (lat 86)

+ Barbara Marzec (lat 82)

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…