Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXXIV Niedzielę Zwykłą – 22.11.2020 r.

Składamy serdeczne podziękowania za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary dla ubogich i potrzebujących.  

Od dziś i przez cały adwent można nabyć świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych z naszej Wspólnoty Parafialnej – „HEPUSIE”. Za okazaną życzliwość i pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

Przypominamy że do 30 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych.

Zachęcamy do osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00 w dolnym Kościele. Oaza prowadzi uwielbienie w poniedziałki od godz. 19:00 do 20:00 w dolnym kościele.

W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o trzeźwość w rodzinach naszej parafii i ojczyzny.

We wtorek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

W piątek po Mszy św. o godz. 15:00 w dolnym kościele odprawiona zostanie Droga Krzyżowa w intencji zmarłych. Serdecznie zapraszamy.

Za tydzień pierwsza niedziela adwentu. Jak co roku przez trzy kolejne niedziele adwentu będą głoszone w naszej świątyni Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi w tym roku dla nas ks. Michał Mleczek.

W każdą niedziele adwentu po Mszy św., a w tygodniu rano po roratach w sali nr 12 można nabywać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

Stowarzyszenie Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie” zaprasza na rekolekcje pt. „ Kościół Oblubienicą Chrystusa” które poprowadzi o. Marek Grzelczak OP. Rekolekcje zaczynają się  27.11 – w piątek o godz. 18:30, w sobotę o godz. 12:00 i w niedzielę o godz. 12:00.

Od 30 listopada zapraszamy na Roraty, które w tygodniu będą o godz. 6:00 dla młodzieży i dorosłych, a o godz. 17:00 dla dzieci w dolnym Kościele. Roraty dla dzieci poprowadzi ks. Damian.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Krakowie zwraca się z prośbą o oddawanie  osocza wszystkie osoby, które chorowały na COVID-19 i zostały uznane za zdrowe. Osocze to zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia. Więcej informacji na FB i na stronie internetowej. Tel.  tel. 663 560 300, 661 926 116, 603 697 534

Kancelaria otwarta w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Małego Gościa”, „Głos o. Pio”, dla dzieci miesięcznik „Staś” i „Tęcza”.

Zachęcamy do nabywania kalendarza parafialnego na rok 2021. Kalendarz przygotowała Służba Liturgiczna, która chce za zebrane ofiary wyposażyć swoją salkę do spotkań formacyjnych i rekreacyjnych. Koszt wydruku jednego kalendarza to 10 zł. Za wszystkie kupione kalendarze i złożone ofiary w ich imieniu serdecznie dziękujemy.

Za wszystkie składane ofiary na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Ludwika Jakubowska (lat 86)

+ Alojzy Krawczyk (lat 88)

+ Władysław Koćma (lat 84)

+ Krystyna Sowińska (lat 71)

+ Henryk Gral (lat 80)

+ Jan Pyć (lat 80)

+ Kazimierz Stalmach (lat 73)

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…